0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności WOŚP znów wspiera śremski szpital. Tym razem łóżkami dla pacjentów covidowych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

WOŚP znów wspiera śremski szpital. Tym razem łóżkami dla pacjentów covidowych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów wspiera państwowy system zdrowia. Fundacja kupiła niespełna 1,3 tys. łóżek, które trafią na oddziały covidowe w szpitalach. Również Śrem po raz kolejny skorzysta ze wsparcia Fundacji.

Do 80 szpitali w całej Polsce, w tym również do szpitala w Śremie trafią wkrótce nowe łóżka kupione właśnie przez Fundację WOŚP, z przeznaczeniem dla pacjentów z koronawirusem.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, gdzie dokładnie trafią zakupione łóżka z przeznaczeniem dla pacjentów z SARS-CoV-2. Na liście placówek medycznych znajduje się Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o. W naszej okolicy także placówka z Gostynia otrzyma takie wsparcie.

W ten sposób Fundacja wspiera szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, a które jednocześnie starają się zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus.

– Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy – starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy. – apeluje na stronie Fundacji Jurek Owsiak.

 

WOŚP - Łóżka dla szpitali
Lista miast, do których trafią łóżka dla pacjentów z COVID-19.

Odzew szpitali na apel Jurka Owsiaka był ogromny. Fundacja WOŚP kupiła w sumie 1279 łóżek. Pierwsze z nich już dotarły do placówek medycznych. W ciągu kilku kolejnych dni nowe łóżka trafią do 80 miast.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...