17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności WOŚP znów wspiera śremski szpital. Tym razem łóżkami dla pacjentów covidowych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

WOŚP znów wspiera śremski szpital. Tym razem łóżkami dla pacjentów covidowych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów wspiera państwowy system zdrowia. Fundacja kupiła niespełna 1,3 tys. łóżek, które trafią na oddziały covidowe w szpitalach. Również Śrem po raz kolejny skorzysta ze wsparcia Fundacji.

Do 80 szpitali w całej Polsce, w tym również do szpitala w Śremie trafią wkrótce nowe łóżka kupione właśnie przez Fundację WOŚP, z przeznaczeniem dla pacjentów z koronawirusem.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, gdzie dokładnie trafią zakupione łóżka z przeznaczeniem dla pacjentów z SARS-CoV-2. Na liście placówek medycznych znajduje się Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o. W naszej okolicy także placówka z Gostynia otrzyma takie wsparcie.

W ten sposób Fundacja wspiera szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, a które jednocześnie starają się zapewnić ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus.

– Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy – starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy. – apeluje na stronie Fundacji Jurek Owsiak.

 

WOŚP - Łóżka dla szpitali
Lista miast, do których trafią łóżka dla pacjentów z COVID-19.

Odzew szpitali na apel Jurka Owsiaka był ogromny. Fundacja WOŚP kupiła w sumie 1279 łóżek. Pierwsze z nich już dotarły do placówek medycznych. W ciągu kilku kolejnych dni nowe łóżka trafią do 80 miast.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...