-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Materiał partnera Panele fotowoltaiczne Voltana
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Panele fotowoltaiczne Voltana

Oszczędność kosztów i korzyść dla planety równocześnie.

Rozmowa z Łukaszem Gogulskim,

prezesem firmy Voltana Energy z siedzibą w Poznaniu.

 

Problemu związanego ze smogiem nie da się dłużej lekceważyć w Polsce, dlatego tym bardziej cieszą rozwiązania oferowane przez firmę Voltana Energy. Zielona energia, która nie zanieczyszcza środowiska – to świetny pomysł dla środowiska naturalnego, ale też dla klientów odnotowujących realne oszczędności. Proszę opowiedzieć o Państwa działalności.

Voltana Energy została stworzona przez ludzi z doświadczeniem i pasją. Naszą misją jest dostarczenie przyjaznych dla środowiska i całkowicie bezpiecznych rozwiązań energetycznych, przyczyniających się do niezależności od tradycyjnych źródeł prądu oraz zmniejszenia kosztów energii. Panele fotowoltaiczne od Voltana Energy czerpią energię słoneczną i przetwarzają ją na energię elektryczną. Pozyskiwany w ten sposób prąd jest darmowy dla inwestora. Kupujący inwestuje tylko w zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Raz założona instalacja od firmy Voltana Energy nie wymaga modernizacji i nakładów przez kilkadziesiąt lat. Jej montaż zwraca się więc w realnym czasie. Później panele generują jedynie zyski.

Sceptycy narzekają, że w Polsce jest niewielkie nasłonecznienie. Klimat nie jest subtropikalny, więc instalacja może się nie sprawdzić.

Cóż, w wielu narodach są ludzie, którzy wolą skupiać się na negatywnej stronie życia. Rozmawiać o kłopotach, kosztach, trudach egzystencji i pesymistycznych wizjach na przyszłość. Ich świat jest pełen problemów, bo sami je tworzą. Nie potrafią poszukiwać kreatywnych rozwiązań. Jeżeli ktoś nie chce spojrzeć na realne wyliczenia zysków, nie będziemy go zmuszać. Voltana Energy jest firmą dla ludzi lubiących naturę i przyrodę. Otwartych na innowacyjne rozwiązania, przełamujących schematy myślenia. Dla tych, którzy wolą śmiać się, zwiedzać świat, m.in. dzięki zaoszczędzonym środkom finansowym, próbować oryginalnych potrawy i smaków – a nie krytykować, nie bazując na żadnych danych merytorycznych.

A odpowiadając na pytanie, Voltana Energy oferuje rozwiązania dostosowane do polskiego klimatu. Ta droga została zresztą przetarta nie przez nas. Od lat, u naszych zachodnich sąsiadów instalacje fotowoltaiczne cieszą się popularnością i przynoszą oszczędności. W krajach tych panuje podobny klimat.

Jeśli więc dobrze rozumiem, panele fotowoltaiczne Voltana Energy przynoszą efekty nie tylko latem?

Latem, kiedy faktycznie są upały i słońce bardzo mocno świeci, powstają nadwyżki prądu. Zostają one odesłane do sieci i zmagazynowane. Cały system jest tak pomyślany, że inwestor może odebrać owe zapasy prądu w czasie większego zapotrzebowania na energię, które zazwyczaj występuje zimą. Przepisy prawa regulują współpracę z zakładami energetycznymi. Inwestor nie musi się więc niepokoić o stałe zasilenie prądem.

Czym różnią się panele fotowoltaiczne od kolektorów słonecznych?

Obie instalacje wyglądają podobnie, a ich działanie oparte jest na wykorzystaniu energii słonecznej. Jednak fotowoltaika wytwarza prąd, natomiast kolektory służą do podgrzania wody użytkowej. Ponadto nadwyżki energii można zmagazynować. Zatem fotowoltaiką możemy załatwić dwie kwestie za jednym razem, czyli wytworzyć i magazynować prąd oraz kocioł na energię elektryczną, który podgrzewa wodę oraz ogrzewa dom.

Dobrze przekonał mnie Pan co do jednego. Może nie wiemy, czy rozwiązanie jest dla konkretnego podmiotu, ale na pewno warto uzyskać więcej danych. Ile kosztują konsultacje?

Konsultacje w firmie Voltana Energy są bezpłatne. Pytamy potencjalnych inwestorów o trzy rzeczy: Czy chcą oszczędzać? Czy chcą mieć wpływ na swoje wydatki? Czy chcą być niezależni energetycznie?

Przepraszam, że przerwę, ale pewnie większość odbiorców odpowie: – Tak!

No właśnie, nie ma problemu. Są tylko rozwiązania. Ludzie mają taką cechę, że wolą znane metody, średnio korzystne, a boją się nieznanego. Dlatego polityka naszej firmy wiąże się też z edukacją. Specjaliści zatrudnieni w Voltana Energy dokładnie sprawdzają potrzeby klientów. Zaprojektujemy instalację fotowoltaiczną tak, by idealnie spełniała ich potrzeby. Dokonamy analizy profilu zużycia energii i przedstawimy rozwiązania, które zoptymalizują jej zużycie. Dzięki kompleksowemu podejściu zysk i oszczędności inwestorów będą najwyższe. Własna mikroelektrownia na dachu domów lub na ich gruncie to inwestycja w przyszłość dla całej rodziny. Panele słoneczne można też montować na wiatach.

Fotowoltaika jest rozwiązaniem nie tylko dla klientów indywidualnych, ale też dla firm. W biznesie istotna jest optymalizacja kosztów. Coraz więcej gospodarstw rolnych wybiera panele fotowoltaiczne. Odnawialne źródła energii to przyszłość dla rolnictwa. Biorąc pod uwagę, że ceny prądu z roku na rok rosną, warto zdecydować się na oszczędności właśnie w opłatach za energię elektryczną. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych Voltana Energy można zmniejszyć rachunki za prąd o ok. 50% – 80%. Wysokość zysków i cena instalacji zależy od mocy systemu, na którą wpływa ilość paneli. Im jest ich więcej, tym większa moc instalacji. Jako ciekawostkę dodam, że oferujemy panele full black oraz błękitne.

Za technologiami odnawialnych źródeł energii (OZE) w tym energią solarną, przemawia ochrona środowiska naturalnego.

Jednym z czynników, który negatywnie wpływa na stan klimatyczny Ziemi, jest stosowanie paliw stałych, między innymi przez tradycyjne elektrownie. Tymczasem w większości miejsc, nawet i działek rekreacyjnych można z powodzeniem zamontować panele słoneczne, które działają przez dziesiątki lat i nie przyczyniają się do nadmiernej eksploatacji środowiska naturalnego. Z biegiem czasu rola OZE będzie rosła, ponieważ nowe pokolenia cenią ekologiczne technologie. Los planety, a co za tym idzie ekologia – są dla nich ważne. Panele fotowoltaiczne nie są więc ulotną modą, lecz strategicznym kierunkiem rozwoju obranym przez perspektywicznie myślące kraje świata, a szczególnie należące do Unii Europejskiej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wdraża programy oferujące wsparcie w finansowaniu inwestycji montażu paneli słonecznych. Równocześnie jest to działalność proekologiczna.

Reasumując, jakie zalety mają panele fotowoltaiczne Voltana Energy?

Długo by wymieniać. Korzystając z przenośni, to po części bajkowe rozwiązanie jak w opowieści braci Grimm, gdzie magiczny stolik, po wymówieniu zaklęcia „stoliczku, nakryj się!” sam zapełniał się smakołykami. Tutaj podobnie – czerpiemy z bezpłatnej, powszechnej dla ludzi energii słońca.

Zalety paneli fotowoltaicznych Voltana to m.in.: generowanie zielonej energii, która nie zanieczyszcza środowiska; źródło energii, czyli słońce jest niewyczerpalne; system pozwala przez wiele lat generować oszczędności. Oferowane przez nas panele są doskonałej jakości i przez to niezawodne. Ich konserwacja jest nieskomplikowana. Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa użytkowników jest fakt, że istnieją przepisy regulujące współpracę z siecią energetyczną.

Kiedy mogę zaprosić projektantów z Voltany Energy na konsultację, wycenę i stworzenie optymalnego projektu montażu paneli? Czy o pomoc mogę też poprosić klienci nie tylko z Poznania i okolic?

Działamy na terenie całej Polski. Termin dopasowujemy oczywiście do czasu naszych klientów. Oczywiście polecam usługi Voltany Energy, gdyż nasi pracownicy to starannie dobrany zespół, najwyższej klasy specjalistów. Ludzie ci działają z pasja i mogą pochwalić się doświadczeniem. Działamy w oparciu o najnowsze technologie, dlatego też nasi specjaliści na bieżąco biorą udział w szkoleniach.

Świetnie, warto inwestować w przyszłość i w siebie. Dziękuję za rozmowę.

Zapraszamy do kontaktu +48 61 415 15 13

info@voltana.pl

www.voltana.pl

Biuro Obsługi Klienta

Nehringa7

60-247 Poznań

Poprzedni artykuł
Następny artykułJak kupić ubezpieczenie samochodu od kradzieży?

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...