27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePsychicznie i fizycznie znęcali się nad bliskimi
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Psychicznie i fizycznie znęcali się nad bliskimi

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o psychiczne i fizyczne znęcanie się. 45-letni mieszkaniec gminy Dolsk usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami. Natomiast 24-letni mieszkaniec Śremu usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Oprawcy trafili na trzy miesiące do aresztu.

W ostatnim tygodniu października br. śremscy kryminalni prowadzili równolegle dwie odrębne sprawy związane z psychicznym i fizycznym znęcaniem się. O jednej z tych spraw informowaliśmy we wtorek, 27 października.

27 października przed godziną 18.00 służby ratownicze oraz medyczne zostały poinformowane o wypadku, jaki wydarzył się na osiedlu Helenki w Śremie. Według zgłoszenia kobieta wypadła z balkonu. Na miejscu potwierdziły się te informacje.

Poszkodowaną zajęli się strażacy z JRG Śrem oraz zespół ratownictwa medycznego. Kobieta z obrażeniami kończyn dolnych, głowy oraz klatki piersiowej została przetransportowana do szpitala.

Psychicznie i fizycznie znęcali się nad bliskimi

– 27 października br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wszczęli czynności w związku z informacjami o agresywnym zachowaniu się 24-letniego śremianina. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją partnerką. Z materiałów zebranych w sprawie wynika, iż ostatecznie pokrzywdzona kobieta uciekając przed agresją partnera wybiegła na taras, uderzyła się o poręcz balustrady, straciła równowagę i wypadła z balkonu na drugim piętrze. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Natomiast w czwartek, 29 października br. do śremskiej komendy zgłosił się starszy mieszkaniec gminy Dolsk. – Powiadomił o tym, że od stycznia 2018 roku jego 45-letni syn znęca się psychicznie i fizycznie nad nim i jego żoną poprzez wszczynanie awantur domowych, podczas których dochodzi do przemocy. Po ostatniej takiej awanturze starszy mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W związku z tą sprawą kryminalni również zatrzymali 45-latka, który usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami – dodaje rzecznik.

W miniony piątek, 30 października na wniosek policji i prokuratury, sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował obu mężczyzn podejrzanych o znęcanie się. Sprawy są w toku.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe