24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPomagają choć sami są w kryzysie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pomagają choć sami są w kryzysie

Właścicielka dwóch śremskich restauracji zdecydowała się pomóc pracownikom śremskiego szpitala. Choć sama dziś zmaga się z trudną sytuacją solidaryzuje się z osobami na pierwszym froncie walki z COVID-19. Do swojej akcji zaprasza inne lokale gastronomiczne. – Dobro powraca – zapewnia Marta Klimowska.

– 1,00 zł z każdego złożonego u nas zamówienia odkładamy na ciepły posiłek dla pielęgniarek i lekarzy walczących z COVID-19 na oddziale śremskiego Szpitala. Każdy kto chce dołożyć swoją cegiełkę i wykupić posiłek dla lekarza lub pielęgniarki, otrzyma od nas bezpłatny voucher na kawę. Wy wspieracie nas, więc i my pomagamy dalej. Jak wiecie w naszym szpitalu w Śremie także powstał oddział COVID – owy. To kilkuosobowy zespół pielęgniarek i lekarzy, którym raz dziennie dostarczamy ciepły posiłek – wyjaśnia Marta Klimowska, właścicielka Trattoria Roma oraz Cafe & Lunch Młyn.

Pani Marta zaprasza do współpracy inne restauracje. – Razem jest łatwiej i można więcej… Szczególnie w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Pamiętajcie, że dobro wraca – zachęca.

O tym, że branża gastronomiczna znów jest w zapaści pisaliśmy kilka dni temu. Właściciele lokali wprost mówią, że są rozgoryczeni decyzją rządu, który nałożył na nich obostrzenia.

Nie zgadzam się z nieprzemyślaną decyzją premiera. Uważam, że przy tak dużej i rosnącej liczbie zakażeń, lockdown powinien objąć wszystkich na te dwa tygodnie i wtedy można by wyciągnąć jakiekolwiek wnioski i zdecydować, co dalej. Dlaczego zamknięto restauracje wrzucając nas do jednego worka z salami weselnymi i klubami? Dlaczego otwarte pozostały kościoły, centra handlowe, kina? Dlaczego organizuje się zawody i wydarzenia kulturalne? Czy tam ludzie się nie zarażają? – pyta rozgoryczona Marta Klimowska

Zdaniem pani Marty, ale też i pozostałych restauratorów to właśnie w restauracjach najbardziej przestrzega się zasad higieny, dezynfekcji i bezpiecznych odległości. – Poza tym, zamknięto nas z dnia na dzień. Dosłownie. Nikt nie pomyślał, żeby chociaż dać mam jeszcze ten weekend, abyśmy mogli sprzedać choć cześć towaru, który szykowaliśmy właśnie na weekend, kiedy mamy trochę więcej rezerwacji. Zostaliśmy z płatnościami za faktury, z wynagrodzeniami, które za kilka dni trzeba zapłacić. To nie jest tak, że mamy poodkładane na czarną godzinę. Jeszcze nie podnieśliśmy się z kolan po pierwszej fali, a tutaj strzał w kolano – mówi rozgoryczona właścicielka.

Jej zdaniem pomoc rządu w wysokości 5 tys. złotych jest kroplą w morzu potrzeb. – Uważam, że to był ogromny w konsekwencjach błąd, że podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich restauracji. Za chwilę i tak nastąpi pełen lockdown i kto na tym najwięcej straci? Ja jako kobieta prowadząca swoją firmę przeżywam podwójne rozczarowanie działaniami rządu. Pierwsze dotyczy ograniczania praw Kobiet, drugie braku wsparcia dla nas jako przedsiębiorców. Ostatnio mam odczucie, że kara się nas za to, że jesteśmy przedsiębiorcze/y. Gastronomia to bardzo trudny biznes. Dla wariatów i pasjonatów, którzy kochają to, co robią i są w stanie znieść wiele, ale intencje obu stron muszą być szczere bo nie możemy ciągle się martwić. Chcemy działać, jesteśmy dla innych, chcemy robić coś dobrego – dodaje Marta Klimowska / Trattoria Roma, Cafe & Lunch Młyn.

1,00 zł z każdego złożonego zamówienia w Trattoria Roma odkładamy na ciepły posiłek dla pielęgniarek i lekarzy…

Opublikowany przez Cafe & Lunch Młyn – Śrem Czwartek, 29 października 2020

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe