17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Nawet tysiąc połączeń do pobrania wymazu. Brakuje rąk do pracy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nawet tysiąc połączeń do pobrania wymazu. Brakuje rąk do pracy

Umówienie się telefoniczne na pobranie wymazu w punkcie poboru przed szpitalem w Śremie graniczy z cudem. Do Redakcji zgłaszają się kolejne osoby, które pokazuję liczbę prób dodzwonienia się i umówienia na wizytę.

200, 300 a nawet więcej prób to norma. – Albo nikt nie odbiera telefonu, albo ten jest zajęty – skarży się jedna z kobiet, która zgłosiła do Redakcji swój przypadek. Jej udało się dodzwonić do punktu poboru wymazów na obecność SARS-CoV-2 w organizmie po ponad 250 próbach. Inni tego szczęścia nie mają i próbują jeszcze dłużej. Powoli sytuacja ta wygląda identycznie, jak dodzwonienie się do lekarza rodzinnego po teleporadę.

Za funkcjonowanie punktu odpowiada śremski szpital. Jego dyrekcja zdaje sobie sprawę z problemu i stara się go rozwiązać najszybciej, jak to jest możliwe.

„Punkt działa zgodnie z grafikiem umieszczonym na stronie internetowej naszego szpitala (…). Niestety godziny pracy tego punktu są ograniczone a ilość chcących skorzystać z usług tego punktu wielokrotnie przewyższa jego możliwości czasowe i organizacyjne.” – czytamy w piśmie adresowanym do Redakcji

Szpital dostrzega problem z telefonami, ale jak się tłumaczy, wynika to braku mocy przerobowych.

Dyrekcja szpitala ma radę dla osób, które posiadają skierowanie i są wpisane do systemu EWP. Mogą one przyjechać pod punkt pobierania wymazów bez wcześniejszego uzgodnienie telefonicznego i wymaz zostanie im pobrany. Szpital jednak zastrzega, że placówka ma ograniczone możliwości pobrań wymazów w godzinach pracy tego punktu.

Szansą i rozwiązaniem problemu może być pomoc z zewnątrz. Planowane jest wydłużenie godzin pracy punktu oraz przydzielenie dodatkowego personelu od wojska. Rozmowy w tej sprawie trwają.

Punkt poboru wymazów w Śremie czynny jest w godzinach 8-10, i dodatkowo w każdy czwartek w godzinach 15-17. Jednak nierzadko zdarza się, że wymazy pobierane są przez kolejne godziny po teoretycznym zamknięciu funkcjonowania punktu.

Poniżej pełna treść pisma, jakie w tej sprawie otrzymała Redakcja Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Punkt pobrań - oświadczenie szpitala

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu śremskiego nie wygląda najlepiej. 337 osób – potwierdzono u nich wynik dodatni zakażenia wirusem SARS-CoV-2, 20 osób jest hospitalizowanych, a 317 osób izolacja domowa (20 osób gmina Brodnica, 27 osób Gmina Dolsk, 33 osoby gmina Książ Wlkp., 237 osób Gmina Śrem,.)

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...