28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Dziś kolejny Strajk Kobiet
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dziś kolejny Strajk Kobiet

Kobiety nie odpuszczają. - Nadal jesteśmy wkurzone - mówią. Na wtorek, 27 października zaplanowano kolejny "spacer" w obronie praw kobiet.

Za nami dwa protesty przeciwko wyrokowi TK. Śremianie w ubiegły piątek oraz niedzielę dali wyraz swojemu niezadowoleniu wobec ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, którego orzeczenie zaostrzyło prawo aborcyjne w Polsce.

Kobiety mówią jasno. – Mamy dość! To są nasze ciała i tylko my możemy o nich decydować.

Na wtorek, 27 października zaplanowano kolejny protest. Organizatorami są Tomasz Żak oraz Edyta Kubiak. „Spacerowicze” spotkają się o godzinie 18.00 w Parku Odlewnika. Następnie przejdą na Plac 20 Października.

Informacje od organizatorów:

NIE SKŁADAMY PARASOLEK!
1. Przychodzimy w maseczkach – dbajmy o siebie i innych.
2. Trzymamy odległość 2 metrów.
3. To spacer! Spotykamy się tam, gdzie 4 lata temu – przy placu zabaw w Parku Śremskich Odlewników i stamtąd przejdziemy na rynek.
4. Idziemy jeden za drugim, nie rozdzielamy się. Krzyczymy, hałasujemy, skandujemy – sprawmy, że nas usłyszą! Gwizdki i bębny miło widziane!
5. Kończymy marsz na śremskim rynku, będzie to moment na wystąpienia i wyrażenie głosu sprzeciwu.
6. Zabieramy transparenty, parasolki i znicze. Ubieramy się na czarno.
Każdy/każda jest organizatorem/organizatorką SPACERU, jesteśmy w tym razem.
Po drodze odwiedzimy biuro „posła” Dolaty, niech zostanie przyozdobione ⚡️ZABIERZCIE WIESZAKI, ZNICZE I WIADOMOŚCI DLA PISU I KONFEDERACJI!
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...