24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleKolejni piraci drogowi na celowniku policji
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kolejni piraci drogowi na celowniku policji

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych piratów drogowych. W Psarskiem, w rejonie przejścia dla pieszych, drogówka złapała motocyklistę, który zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Kompletnie nierozsądny 23-latek na trzy miesiące stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Pomimo nieustannych apeli policjanci wciąż łapią kierowców, którzy pędzą i stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę, 25 października o godz. 11.48, w miejscowości Psarskie, w rejonie przejścia dla pieszych, na policyjny radar wpadł motocyklista. 23 – letni mieszkaniec Mosiny zasuwał 120 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h – informuje Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Młody kierowca stracił prawko, został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. – Tak samo zakończyły się pirackie wariacje kolejnego 23-latka, tym razem z gminy Kórnik. Ten młody kierowca w miniony piątek, 23 października prowadząc audi jechał przez Mchy mając na liczniku 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h – dodaje rzecznik.

Policjanci drogówki proszą o świadome i odpowiedzialne zachowania na drogach. Przypominają też o tym, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących. Bądźcie ostrożni i uważajcie na siebie!

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe