-0.9 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Śrem Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem

Pod stadionem Kolejorza w Poznaniu ponownie pojawił się punkt Test&Go. Będzie on dostępny dla mieszkańców Poznania i okolic przez cały tydzień, aż do odwołania. Próbki pobierać będą żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, do której należy również 124 batalion lekkiej piechoty ze Śremu.

– Punkt Test&Go, został uruchomiony na wniosek wojewody wielkopolskiego, na parkingu pod Stadionem Lecha Poznań. Akcję wspiera również Urząd Miasta Poznania. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można  personel poznańskiego szpitala im. F. Raszei – wyjaśnia ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12  WBOT.

Test&GO powstał na bazie kontenerów i będzie działać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9-17. – W tej chwili funkcjonowanie „driver thru”  zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT – dodaje ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska.

Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczone są cztery strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.  Wynik można sprawdzić za pomocą IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub poprzez POZ.

Wymazy  pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z Sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 61 2245435.

Źródłofot. DWOT
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...