17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem

Pod stadionem Kolejorza w Poznaniu ponownie pojawił się punkt Test&Go. Będzie on dostępny dla mieszkańców Poznania i okolic przez cały tydzień, aż do odwołania. Próbki pobierać będą żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, do której należy również 124 batalion lekkiej piechoty ze Śremu.

– Punkt Test&Go, został uruchomiony na wniosek wojewody wielkopolskiego, na parkingu pod Stadionem Lecha Poznań. Akcję wspiera również Urząd Miasta Poznania. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można  personel poznańskiego szpitala im. F. Raszei – wyjaśnia ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12  WBOT.

Test&GO powstał na bazie kontenerów i będzie działać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9-17. – W tej chwili funkcjonowanie „driver thru”  zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT – dodaje ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska.

Śremscy terytorialsi zabezpieczają drive thru pod Kolejorzem

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczone są cztery strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.  Wynik można sprawdzić za pomocą IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub poprzez POZ.

Wymazy  pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z Sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 61 2245435.

Źródłofot. DWOT
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...