-0.9 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Kultura My kobiety – my diamenty
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

My kobiety – my diamenty

Odpowiedni strój, stosowny makijaż, nienaganna fryzura, dopasowane dodatki i biżuteria... Cóż więcej mówić? Po prostu kobieta! Myśląc kobieta mamy przed oczami nasze matki, żony, przyjaciółki i nas samych. Śremski Ośrodek Kultury zorganizował dla pań wyjątkowo eleganckie spotkanie. Pierwsze wydarzenie z cyklu Akademii Rozwoju Osobistego miało pokazać kobietom, że każda z nas jest diamentem. Być może czasem nieco nieoszlifowanym, ale każda z nas jest wyjątkowa.

Akademia Rozwoju Osobistego w pierwotnej wersji miała odbyć się z udziałem publiczności. Niestety sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się na inne rozwiązanie. W czwartek, 22 października w Kinoteatrze Słonko spotkały się tylko osoby bezpośrednio biorące udział w tworzeniu tego wydarzenia. Byli to organizatorzy, partnerzy a także dwie najważniejsze osoby tego wieczoru – bohaterki pierwszej śremskiej metamorfozy „Nowa Ja”. Całe spotkanie rejestrowane było przez TV Relax i już niedługo relację z Akademii będziecie mogli Państwo obejrzeć na swoich telewizorach.

Prelegentem wieczoru była Renata Brukiewicz, ekspert z zakresu savoir vivre i etykiety. – My matki, żony, partnerki, przyjaciółki. My koleżanki, kobiety pracujące zawodowo, dbające o dom. My, które potrafimy zrezygnować by kupić sukienkę córce czy koszulę synowi. My kobiety – my diamenty, bo każda z nas jest piękna, cenna, każda wyjątkowa – mówiła prowadząca. Opowiadała także o marce osobistej, która zbudowana jest na reputacji, zaufaniu okazywanym na wiele sposób szacunku. Poprzez nasz wygląd, zachowanie, słowa i działania budujemy naszą markę.

Lidia Hetman przed metamorfozą. W zgłoszeniu napisała o sobie: Jestem babcią na pełen etat. Od lat dbająca o dom i najbliższych. Teraz przyszedł czas by przypomnieć sobie o sobie, dokonać zmian i odkryć siebie na nowo. 

W drugiej części Akademii Rozwoju Osobistego na scenę zapraszane były kolejno osoby odpowiedzialne za wygląd finalistek metamorfozy „Nowa Ja”. Opowiadały one o pracy nad nowym wizerunkiem dwóch odważnych pań, które zdecydowały się podjąć wyznanie i przejść olśniewającą metamorfozę. Lidia Hetman i Magdalena Antkowiak współpracowały z całym sztabem specjalistów, aby dobrać pasujący do sylwetki strój, fryzurę, makijaż, skomponować to z butami, dodatkami i biżuterią. Efekty pracy zaprezentowane zostały podczas czwartkowej Akademii.

– Jestem mamą trójki dzieci i szczęśliwą babcią. Odważnie stawiam czoło wyzwaniom, jakie daje mi życie. Lubię i marzę o zakupach, a nie pamiętam kiedy na nich byłam. Chciałabym zrobić coś dla siebie – mówiła przed metamorfozą jedna z bohaterek Magdalena Antkowiak

Uczestniczki wspominały wspaniałą współpracę z ekspertami, dobrą zabawę i wyjątkowych ludzi, jakich spotkały. Pani Lidia zdradziła nawet, że do tej pory w jej garderobie królowały głównie spodnie. Sukienek i spódnic prawie w ogóle nie nosiła. Od dziś to się zmieni.

Pamiętajcie drogie panie, że warto o siebie zawalczyć. Dbajmy o siebie. Bądźmy inspiracją dla innych – mówiła na zakończenie spotkania Renata Brukiewicz.

Organizatorami Akademii Rozwoju Osobistego był Śremski Ośrodek Kultury oraz Kwiaciarnia Górkiewicz – Woźniak.

Partnerzy wydarzenia byli: CCC w Śremie, Salon odzieży damskiej DANHEN w Środzie Wlkp., Salon bielizny Esotiq w Śremie, Salon fryzjersko – kosmetyczny „Nad Mickiewicza”, Salon biżuterii Trinity, Trattoria ROMA w Śremie oraz Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...