18.9 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Kultura My kobiety – my diamenty
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

My kobiety – my diamenty

Odpowiedni strój, stosowny makijaż, nienaganna fryzura, dopasowane dodatki i biżuteria... Cóż więcej mówić? Po prostu kobieta! Myśląc kobieta mamy przed oczami nasze matki, żony, przyjaciółki i nas samych. Śremski Ośrodek Kultury zorganizował dla pań wyjątkowo eleganckie spotkanie. Pierwsze wydarzenie z cyklu Akademii Rozwoju Osobistego miało pokazać kobietom, że każda z nas jest diamentem. Być może czasem nieco nieoszlifowanym, ale każda z nas jest wyjątkowa.

Akademia Rozwoju Osobistego w pierwotnej wersji miała odbyć się z udziałem publiczności. Niestety sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się na inne rozwiązanie. W czwartek, 22 października w Kinoteatrze Słonko spotkały się tylko osoby bezpośrednio biorące udział w tworzeniu tego wydarzenia. Byli to organizatorzy, partnerzy a także dwie najważniejsze osoby tego wieczoru – bohaterki pierwszej śremskiej metamorfozy „Nowa Ja”. Całe spotkanie rejestrowane było przez TV Relax i już niedługo relację z Akademii będziecie mogli Państwo obejrzeć na swoich telewizorach.

Prelegentem wieczoru była Renata Brukiewicz, ekspert z zakresu savoir vivre i etykiety. – My matki, żony, partnerki, przyjaciółki. My koleżanki, kobiety pracujące zawodowo, dbające o dom. My, które potrafimy zrezygnować by kupić sukienkę córce czy koszulę synowi. My kobiety – my diamenty, bo każda z nas jest piękna, cenna, każda wyjątkowa – mówiła prowadząca. Opowiadała także o marce osobistej, która zbudowana jest na reputacji, zaufaniu okazywanym na wiele sposób szacunku. Poprzez nasz wygląd, zachowanie, słowa i działania budujemy naszą markę.

Lidia Hetman przed metamorfozą. W zgłoszeniu napisała o sobie: Jestem babcią na pełen etat. Od lat dbająca o dom i najbliższych. Teraz przyszedł czas by przypomnieć sobie o sobie, dokonać zmian i odkryć siebie na nowo. 

W drugiej części Akademii Rozwoju Osobistego na scenę zapraszane były kolejno osoby odpowiedzialne za wygląd finalistek metamorfozy „Nowa Ja”. Opowiadały one o pracy nad nowym wizerunkiem dwóch odważnych pań, które zdecydowały się podjąć wyznanie i przejść olśniewającą metamorfozę. Lidia Hetman i Magdalena Antkowiak współpracowały z całym sztabem specjalistów, aby dobrać pasujący do sylwetki strój, fryzurę, makijaż, skomponować to z butami, dodatkami i biżuterią. Efekty pracy zaprezentowane zostały podczas czwartkowej Akademii.

– Jestem mamą trójki dzieci i szczęśliwą babcią. Odważnie stawiam czoło wyzwaniom, jakie daje mi życie. Lubię i marzę o zakupach, a nie pamiętam kiedy na nich byłam. Chciałabym zrobić coś dla siebie – mówiła przed metamorfozą jedna z bohaterek Magdalena Antkowiak

Uczestniczki wspominały wspaniałą współpracę z ekspertami, dobrą zabawę i wyjątkowych ludzi, jakich spotkały. Pani Lidia zdradziła nawet, że do tej pory w jej garderobie królowały głównie spodnie. Sukienek i spódnic prawie w ogóle nie nosiła. Od dziś to się zmieni.

Pamiętajcie drogie panie, że warto o siebie zawalczyć. Dbajmy o siebie. Bądźmy inspiracją dla innych – mówiła na zakończenie spotkania Renata Brukiewicz.

Organizatorami Akademii Rozwoju Osobistego był Śremski Ośrodek Kultury oraz Kwiaciarnia Górkiewicz – Woźniak.

Partnerzy wydarzenia byli: CCC w Śremie, Salon odzieży damskiej DANHEN w Środzie Wlkp., Salon bielizny Esotiq w Śremie, Salon fryzjersko – kosmetyczny „Nad Mickiewicza”, Salon biżuterii Trinity, Trattoria ROMA w Śremie oraz Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...