24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Wszystkich Świętych – Episkopat apeluje do wiernych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wszystkich Świętych – Episkopat apeluje do wiernych

Tegoroczne Święto Zmarłych będzie inne od dotychczasowych. Nie będzie mszy na cmentarzach a sama obecność na grobach bliskich powinna być z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. O to apeluje do wiernych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych przewodniczący KEP, arcybiskup Stanisław Gądecki, zaapelował o rozłożenie odwiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące.

W tym roku znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP w swoim piśmie zwrócił szczególną uwagę na osoby starsze i schorowane, a więc tych osób, które są w podwyższonej grupie ryzyka.

Arcybiskup Gądecki apeluje do tych osób, „aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i pozostały w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę”.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...