9.1 C
Śrem
środa, 22 września, 2021
Strona główna Aktualności Wszystkich Świętych – Episkopat apeluje do wiernych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wszystkich Świętych – Episkopat apeluje do wiernych

Tegoroczne Święto Zmarłych będzie inne od dotychczasowych. Nie będzie mszy na cmentarzach a sama obecność na grobach bliskich powinna być z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. O to apeluje do wiernych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych przewodniczący KEP, arcybiskup Stanisław Gądecki, zaapelował o rozłożenie odwiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące.

W tym roku znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP w swoim piśmie zwrócił szczególną uwagę na osoby starsze i schorowane, a więc tych osób, które są w podwyższonej grupie ryzyka.

Arcybiskup Gądecki apeluje do tych osób, „aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i pozostały w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę”.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Terytorialsi szkolili się u najlepszych

„Śremskie Mogadiszu”, jak mówi się o ośrodku we Włościejewkach nie raz gościło żołnierzy sił specjalnych z obcych krajów, którzy pod okiem wykwalifikowanej kadry szkolili...

Witamy sąsiadów

Szanowni Mieszkańcy Śremu i okolic, Za nami już kilkanaście miesięcy, od kiedy Capchem pojawił się w Śremie. Przed ceremonią wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego...

PiS uprawia nową Targowicę – poseł Nowak grzmiał w Śremie

We wtorkowe południe na śremskim rynku gościł poseł Tomasz Nowak. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło przede wszystkim odbudowy struktur Platformy Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska...