-0.9 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Śrem Ty też możesz pomóc!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ty też możesz pomóc!

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o trudnej sytuacji życiowej Żanety Stępy. Kobieta w maju uciekła z czwórką małych dzieci od męża, który się nad nią znęcał. Bezpieczne schronienie znalazła u siostry. Dziś Żaneta jak lwica walczy o nowy dom dla swoich dzieci. Jest nadzieja…

Żaneta Stępa coraz częściej się uśmiecha. Ma powody do radości, bowiem spotyka coraz więcej życzliwych ludzi. Pojawiła się również szansa na nowy dom. Udało jej się otrzymać mieszkanie socjalne. – Poprosiłam gminę o mieszkanie socjalne. Na inne mnie w tej chwili nie stać – tłumaczy Żaneta. Przypomnijmy, że jest mamą, samotnie wychowującą czwórkę małych dzieci. Najstarszy syn ma 7 lat, kolejno córka 6 lat, synek 3 latka, a najmłodsza córeczka zaledwie 11 miesięcy.

Żaneta zdecydowała się przyjąć mieszkanie socjalne. Jest ono w bardzo złym stanie i nadaje się tylko i wyłącznie do generalnego remontu. W tej chwili nie ma mowy, by tam zamieszkać. A na inne lokum Żaneta nie chce czekać. – Nie mam na to czasu. Moje dzieci muszą mieć dom. Zrobię wszystko, by zapewnić im bezpieczne schronienie – dodaje Żaneta.

Żaneta zdecydowała się przyjąć mieszkanie socjalne

Zanim jednak będą mogli zamieszkać w nowym mieszkaniu, muszą doprowadzić je do porządku. W lokalu jest grzyb. Nie ma centralnego ogrzewania, a także brakuje łazienki. Trzeba postawić ściankę działową, wymienić drzwi i okna. Konieczna jest również wymiana instalacji elektrycznej, bowiem opinia elektryka jest jasna – instalacja elektryczna nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Są już jednak dobre wieści. Żaneta może liczyć na wsparcie życzliwych ludzi. Znaleźli się już chętni, którzy pomogą jej w poprowadzeniu nowej instalacji elektrycznej oraz instalacji gazowej i wodno-kanalizacyjnej. Może również liczyć na pomoc braci. – Rodzina nie jest w stanie pomóc mi finansowo, ale bracia obiecali, że wezmą na siebie prace budowlane – dodaje kobieta.

Żaneta zdecydowała się przyjąć mieszkanie socjalne

Swoje wsparcie obiecał również prezes Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Pomogę załatwić wszelkie formalności – obiecał Wiesław Małaszniak.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że już udało mi się ruszyć pewne kwestie z remontem. Niestety nie wiem co dalej. Brakuje mi pieniędzy na wymianę okna, na nowe drzwi czy położenie nowych podłóg. Moja sytuacja finansowa jest trudna. Mąż nie płaci alimentów na dzieci. Lekko nie jest… Ale zrobię wszystko, by dzieci miały swój kąt – zapewnia Żaneta Stępa. Maluchy potrzebują nowego domu. Marzą o własnych łóżkach. – A ja chciałbym mieć biurko – mówi chłopiec.

Żaneta zdecydowała się przyjąć mieszkanie socjalne

Świadomie nie ujawniamy imion oraz wizerunków maluchów, ponieważ dzieci zaczynają nowy etap w życiu. Poszły do nowej szkoły i przedszkola. Mają nowych przyjaciół… Ich mama również zaczyna nowe życie. Żaneta wierzy, że wśród mieszkańców Śremu znajdzie kilka dobrych dusz. Ma nadzieję, że mimo trudnej sytuacji w kraju, ludzie otworzą swe serca. Redakcja Tygodnia Ziemi Śremskiej również nie zostawi pani Żanety na pastwę losu.

Udało nam się skontaktować z Towarzystwem Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie. – W miarę możliwości pomożemy pani Żanecie – zapewnia Krystyna Szymańska, sekretarz Towarzystwa.

Żaneta zdecydowała się przyjąć mieszkanie socjalne

My również przyłączamy się do tego apelu. Przed Żanetą długi i kosztowny remont. Gołym okiem widać, że remont pociągnie za sobą duże wydatki. Dlatego też prosimy czytelników o wsparcie finansowe. Ale nie tylko… Przyda się również pomoc w postaci materiałów budowlanych. Potrzebne będą nowe podłogi, okno, drzwi, wyposażenie łazienki i kuchni. Przyda się również każda para rąk do pracy. I co bardzo ważne, konieczna jest pomoc w usunięciu dużego zawilgocenia w lokalu. – Wierzę, że się uda. Musi się udać! – dodaje Żaneta Stępa.

Każda osoba lub firma, która zechce wesprzeć śremiankę proszona jest o kontakt z redakcją. Wpłat można dokonać również na konto Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie – nr 17 1090 1405 0000 0000 4001 1650 z dopiskiem „Dla Żanety”.

Historię Żanety Stępy można przeczytać również klikając w poniższy link

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...