27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTen kierowca nieco się zagalopował
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Ten kierowca nieco się zagalopował

No to ma na swoim koncie rekord! W ręce policjantów ze śremskiej drogówki wpadł pirat drogowy, który pędził przez Wyrzekę skodą superb mając na liczniku 141 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Efekt jest taki, że kierowca stracił prawko na trzy miesiące. Okazuje się, że nie on jeden…

W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci śremskiej drogówki namierzyli aż sześciu piratów drogowych, którzy pędzili przez wsie gminy Śrem mając na liczniku ponad 100 km/h. A przypomnijmy, że dopuszczalna prędkość w tych miejscach to 50 km/h.

– W miniony piątek, 16 października w Borgowie na policyjny radar wpadło trzech nierozważnych kierujących. Najpierw, o godz. 11.40, 69-letni śremianin kierując mercedesem jechał z prędkością 102 km/h. Później wieczorem, o godz. 20.10, 36-latek z gminy Dolsk pędził citroenem C4 mając na liczniku 105 km/h i kilkanaście minut później, o godz. 20.43, 37-latek z powiatu jarocińskiego skodą superb jechał z prędkością 112 km/h – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

policjanci śremskiej drogówki namierzyli aż sześciu piratów drogowych

Każdemu z kierowców policjanci zatrzymali uprawnienia, ukarali ich mandatami karnymi i 10 punktami karnymi. Niestety to nie koniec. Kolejni piraci wpadli w minioną niedzielę, 18 października. Zostali złapani, gdy pędzili przez Borgowo i Wyrzekę.

– Najpierw, o godz. 14.47, w Borgowie na policyjny radar wpadł 43-latek z gminy Dolsk, który kierując oplem corsa jechał z prędkością 104 km/h. Kilka minut później, o godz. 14.55, drugi patrol śremskiej drogówki w Wyrzece namierzył niechlubnego rekordzistę. 32-latek z Poznania pędził skodą superb mając na liczniku 141 km/h. W tej samej miejscowości, o godz. 18.58, funkcjonariusze ujawnili, że 23-letni obywatel Ukrainy samochodem mercedes – benz sprinter poruszał się z prędkością 108 km/h. Ta trójka kierujących również pożegnała się z uprawnieniami do kierowania i została ukarana mandatami, a 10 punktów karnych ominęło jedynie 23-latka z Ukrainy – wyjaśnia Ewa Kasińska.

Kolejny raz, w trosce o użytkowników dróg, policjanci proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę na drodze.

Tym bardziej, że niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że korzystanie z drogi wymaga zwiększonej uwagi – dodaje rzecznik

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe