3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Więcej zdarzeń, więcej wypadków – raport drogowy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Więcej zdarzeń, więcej wypadków – raport drogowy

KPP w Śremie opublikowała raport drogowy obejmujący wypadki oraz kolizje, do których doszło na terenie powiatu śremskiego w minionym miesiącu.

Policyjny raport drogowy pokazuje, że we wrześniu tego roku na terenie powiatu śremskiego doszło do zdecydowanej większej liczby wypadków, jak przed rokiem w analogicznym okresie czasu.

Na drogach powiatu śremskiego wystąpiły 42 zdarzenia drogowe, w tym dwa wypadki, w których ranne były dwie osoby. Policja obsługiwała 40 kolizji drogowych. Nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Najczęstszą przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i nieprawidłowe cofanie (po 10 zdarzeń).

Łącznie na terenie powiatu w tym roku odnotowano 292 zdarzenia drogowe, w których trzy osoby zginęły, a kolejnych 25 zostało rannych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...