-1.3 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Na sygnale Więcej zdarzeń, więcej wypadków – raport drogowy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Więcej zdarzeń, więcej wypadków – raport drogowy

KPP w Śremie opublikowała raport drogowy obejmujący wypadki oraz kolizje, do których doszło na terenie powiatu śremskiego w minionym miesiącu.

Policyjny raport drogowy pokazuje, że we wrześniu tego roku na terenie powiatu śremskiego doszło do zdecydowanej większej liczby wypadków, jak przed rokiem w analogicznym okresie czasu.

Na drogach powiatu śremskiego wystąpiły 42 zdarzenia drogowe, w tym dwa wypadki, w których ranne były dwie osoby. Policja obsługiwała 40 kolizji drogowych. Nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Najczęstszą przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i nieprawidłowe cofanie (po 10 zdarzeń).

Łącznie na terenie powiatu w tym roku odnotowano 292 zdarzenia drogowe, w których trzy osoby zginęły, a kolejnych 25 zostało rannych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...