2.2 C
Śrem
piątek, 4 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Dolsk Burmistrz Dolska prosi o ograniczenie wizyt w urzędzie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Burmistrz Dolska prosi o ograniczenie wizyt w urzędzie

W związku z coraz większą liczbą zachorowań na COVID w gminie Dolsk, burmistrz Barbara Wierzbińska prosi o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zwracam się z prośbą do wszystkich klientów, o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk do niezbędnego minimum oraz załatwianie spraw za pomocą środków komunikacji elektronicznej – zachęcam do korzystania z kontaktów telefonicznych i e-mailowych – apeluje Barbara Wierzbińska

Wszelkie wnioski oraz pisma adresowane do Urzędu Miasta i Gminy Dolsk można składać wrzucając do urny umieszczonej w holu na I piętrze budynku Urzędu lub przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Plac Wyzwolenia 4, 63-140 Dolsk.

Można również skontaktować się z urzędem za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: umig@dolsk.pl lub przesłać pisma za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

– W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem Urzędu Miasta i Gminy Dolsk – tel. 61 28 25 001 – dodaje burmistrz.

Burmistrz prosi, aby w sytuacjach nagłych i wymagających dla załatwienia danej sprawy bezwzględnego, osobistego stawiennictwa przybyć do urzędu bez osób towarzyszących.

Ważne jest także, by każda osoba przychodząca do urzędu bezwzględnie przestrzegała obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Należy zasłaniać nos i usta, dezynfekować ręce oraz zachować bezpieczny dystans.

Tymczasem poniedziałkowy raport Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (z 19 października) informuje o siedmiu osobach zakażonych w gminie Dolsk, które poddane są izolacji domowej. 18 osób przebywa na kwarantannie. W całym powiecie odnotowano 60 zachorowań, z czego siedem osób jest hospitalizowanych. Na kwarantannie przebywa aktualnie 320 osób.

Źródłofot. dolsk.pl
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...