10.8 C
Śrem
niedziela, 25 października, 2020
Strona główna Aktualności Śrem Trwa wymiana wodomierzy - seniorzy nie dajcie się oszukać
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwa wymiana wodomierzy – seniorzy nie dajcie się oszukać

Mieszkańcy kilku wiosek w gminie Śrem mogą odczuwać spadki ciśnienia wody w kranach. Spowodowane jest to wymianą wodomierzy i ich zatwierdzeniem.

Przedsiębiorstwo Śremskie Wodociągi informuje, że do końca października w miejscowościach Mateuszewo, Dąbrowa, Grodzewo, Luciny, Kaleje odbywać się będą prace. Prace związane z wymianą wodomierzy, co z kolei podyktowane jest upływem terminu legalizacji wodomierzy głównych.

W związku z tym w kolejnych kilkunastu dniach, jakie pozostały do końca miesiąca, w tychże miejscowościach widoczni będą pracownicy spółki, którzy będą dokonywali wymiany urządzeń.

Śremskie Wodociągi uczulają wszystkich, żeby nie dali się oszukać i informują, że każdy pracownik spółki, który dokonywać będzie wymiany urządzenia będzie ubrany w stroje z logo spółki oraz będzie zaopatrzony w identyfikator, dzięki czemu bardzo łatwo będzie można potwierdzić, czy prace zamierza wykonać rzeczywiście uprawniona do tego osoba. Ponadto pracownicy poruszać się będą oznakowanym służbowym pojazdem Śremskich Wodociągów.

Taki przekaz wiadomości podyktowany jest licznymi, także na terenie naszego powiatu, próbami dokonania oszustwa na rzecz nieświadomych osób. Niejednokrotnie KPP w Śremie informowała o takich przypadkach, w których osoby trzecie podszywające się pod pracowników firm gazowych lub wodociągowych pod pretekstem dokonywania pomiarów czy prac remontowych okradały starsze osoby.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...