-0.9 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Na sygnale Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu

Czy cyrk związany z Piotrem G., młodym kierowcą, który nic sobie nie robi z wymiaru sprawiedliwości, wreszcie się skończy? Mężczyzna po raz kolejny został skazany przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Czy w końcu pójdzie do więzienia?

Urodzony w 1994 roku chłopak ma bogatą kartotekę związaną z jazdą pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. 26-latek ma na swoim koncie cztery prawomocne wyroki skazujące za jazdę pod wpływem alkoholu. Ma na swoim koncie także dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale czy do więzienia pójdzie?

Najnowsze orzeczenie sądu w Śremie wskazuje, że tak powinno się stać. Sąd skazał Piotra G. na 1 rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Mało kto jednak wierzy, że wyrok ten zostanie wykonany. Wszak kilka miesięcy wcześniej, skazany został za takie samo przestępstwo na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Sąd ulgowo potraktował Piotra G., mężczyzna bowiem przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, za co groziła mu kara od 3 miesięcy do lat 5.

Tym razem sąd skazał mężczyznę za kierowanie seatem alhambra, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Wcześniej, chociażby w Chwałkowie Kościelnym G. jadąc BMW wypadł z drogi i wpadł na chodnik, którym ludzie chodzą do kościoła. Jak nietrudno zgadnąć, również był pijany – 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy gminy Książ Wlkp., którzy znają „wyczyny drogowe” Piotra G., mają nadzieję, że ten wyrok położy kres zachowaniu młodego kierowcy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...