24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu

Czy cyrk związany z Piotrem G., młodym kierowcą, który nic sobie nie robi z wymiaru sprawiedliwości, wreszcie się skończy? Mężczyzna po raz kolejny został skazany przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Czy w końcu pójdzie do więzienia?

Urodzony w 1994 roku chłopak ma bogatą kartotekę związaną z jazdą pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. 26-latek ma na swoim koncie cztery prawomocne wyroki skazujące za jazdę pod wpływem alkoholu. Ma na swoim koncie także dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale czy do więzienia pójdzie?

Najnowsze orzeczenie sądu w Śremie wskazuje, że tak powinno się stać. Sąd skazał Piotra G. na 1 rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Mało kto jednak wierzy, że wyrok ten zostanie wykonany. Wszak kilka miesięcy wcześniej, skazany został za takie samo przestępstwo na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Sąd ulgowo potraktował Piotra G., mężczyzna bowiem przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, za co groziła mu kara od 3 miesięcy do lat 5.

Tym razem sąd skazał mężczyznę za kierowanie seatem alhambra, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Wcześniej, chociażby w Chwałkowie Kościelnym G. jadąc BMW wypadł z drogi i wpadł na chodnik, którym ludzie chodzą do kościoła. Jak nietrudno zgadnąć, również był pijany – 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy gminy Książ Wlkp., którzy znają „wyczyny drogowe” Piotra G., mają nadzieję, że ten wyrok położy kres zachowaniu młodego kierowcy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...