19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Piotr G. po raz kolejny został skazany za jazdę po alkoholu

Czy cyrk związany z Piotrem G., młodym kierowcą, który nic sobie nie robi z wymiaru sprawiedliwości, wreszcie się skończy? Mężczyzna po raz kolejny został skazany przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Czy w końcu pójdzie do więzienia?

Urodzony w 1994 roku chłopak ma bogatą kartotekę związaną z jazdą pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. 26-latek ma na swoim koncie cztery prawomocne wyroki skazujące za jazdę pod wpływem alkoholu. Ma na swoim koncie także dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale czy do więzienia pójdzie?

Najnowsze orzeczenie sądu w Śremie wskazuje, że tak powinno się stać. Sąd skazał Piotra G. na 1 rok bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Mało kto jednak wierzy, że wyrok ten zostanie wykonany. Wszak kilka miesięcy wcześniej, skazany został za takie samo przestępstwo na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Sąd ulgowo potraktował Piotra G., mężczyzna bowiem przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, za co groziła mu kara od 3 miesięcy do lat 5.

Tym razem sąd skazał mężczyznę za kierowanie seatem alhambra, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Wcześniej, chociażby w Chwałkowie Kościelnym G. jadąc BMW wypadł z drogi i wpadł na chodnik, którym ludzie chodzą do kościoła. Jak nietrudno zgadnąć, również był pijany – 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy gminy Książ Wlkp., którzy znają „wyczyny drogowe” Piotra G., mają nadzieję, że ten wyrok położy kres zachowaniu młodego kierowcy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...