10.8 C
Śrem
niedziela, 25 października, 2020
Strona główna Aktualności Baseny i siłownie zamknięte, ale są wyjątki. Kto będzie mógł z nich...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Baseny i siłownie zamknięte, ale są wyjątki. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Od dziś baseny i siłownie w całym kraju są zamknięte. Ministerstwo Sportu poinformowało wczoraj na Twitterze, że od tej reguły są wyjątki. Kto i na jakich zasadach będzie mógł skorzystać z tej furtki?

Ministerstwo Sportu zdecydowało się na wprowadzenie zmian do obostrzeń, które w miniony czwartek ogłosił premier Morawiecki. Wg oryginalnego pomysłu od soboty zarówno w strefie czerwonej jak i żółtej zawieszona została działalność basenów i siłowni.

Wczoraj jednak, przed godziną 19 na oficjalnym koncie Twitter Ministerstwa Sportu pojawiły się nowe informacje dotyczące tych obostrzeń. Okazuje się, że pomimo zakazu działania basenów i siłowni pewne osoby będą mogły korzystać z oferty takich obiektów.

Do tej grupy należą uczniowie i studenci, który w ramach zajęć na uczelni lub w szkole mają zajęcia tego typu. Ponadto także z basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego lub wydarzeń sportowych.

Podobnie jest z centrami fitness i siłowaniami.

Marne to pocieszenie dla władz Śremskiego Sportu, które zarządzają obiektem sportowym przy ul. Staszica w Śremie, ale niemniej nowe informacje w tej sprawie dają namiastkę tego, że w niedalekiej przyszłości baseny, siłownie i strefy fitness zostaną całkowicie wyłączone spod restrykcji.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...