-1.3 C
Śrem
czwartek, 3 grudnia, 2020
Strona główna Aktualności Śrem Rozstrzygnięto przetarg na budowę parkingów przy Staszica
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rozstrzygnięto przetarg na budowę parkingów przy Staszica

Znamy wykonawcę pierwszego etapu budowy parkingów przy ul. Staszica. Wiemy również ile ta inwestycja będzie kosztować. Parking powinien powstać jeszcze w tym roku.

W czwartek, 15 października dokonano wyboru firmy, która zajmie się pierwszym etapem budowy i rozbudowy parkingów przy ul. Staszica w Śremie. Przetarg wygrała firma usługowo-handlowa SOB-BRUK Adam Sobiech z Kościana.

Wykonawca zobowiązał się do wykonania utwardzenia nawierzchni zjazdu, parkingu i dróg manewrowych z kostki brukowej betonowej na warstwach podbudowy. Ponadto zaplanowano również wykonanie fragmentu chodnika i miejsc parkingowych dla rowerów oraz rozbudowę linii oświetlenia ulicznego wraz z latarniami. Konieczna jest również budowa elementów odwodnienia parkingu – studnie rewizyjne, rurociąg i studzienki wpustowe wraz z podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to 454 637,51 zł.

Jest szansa, że nowe miejsca parkingowe, a my ich być około 60, pojawią się jeszcze w tym roku, bowiem gmina założyła, że czas na zakończenie robót to 45 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Przypomnijmy, że w maju 2019 r. gmina Śrem zakończyła prace nad budową parkingu przy ul. Staszica na Jezioranach. Ówczesna inwestycja obejmowała budowę parkingu z betonowej kostki brukowej dla 57 pojazdów. W ramach budowy parkingu wykonano również odwodnienia parkingu oraz włączono do miejskiej sieci deszczowej.

Wartość ubiegłorocznej budowy parkingu przy ul. Staszica wyniosła 302 267,10 zł. Wówczas przetarg na realizację inwestycji wygrała firma P.W. „LECH-DRÓG” Grześkowiak Leszek ze Śremu. Inwestycję sfinansowano z budżetu gminy Śrem.

Źródłofot. srem.pl
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...