14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Potrącenie na przejściu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Potrącenie na przejściu

Dzisiejszego dnia rankiem, przed godziną 6 służby policji oraz ratownictwa medycznego zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na jednym z przejść dla pieszych przy śremskiej Odlewni Żeliwa.

Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez ciągnik siodłowy (tzw. solówkę). Kobieta szczęśliwie dla niej nie odniosła poważnych obrażeń i w stanie ogólnym dobrym karetką pogotowia została zabrana do szpitala w Śremie.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia, my natomiast apelujemy do pieszych i kierujących o zachowanie – szczególnie w taką pogodę jak dziś – wyjątkowych zasad ostrożności i uważajmy na siebie oraz innych.

Poranki bardziej przypominają noc, gdzie światła dziennego brakuje, a niesprzyjająca aura pogodowa jeszcze bardziej ogranicza widoczność pieszych kierowcom.

Zachęcamy jednocześnie do noszenia na ubraniach czy wyposażeniu elementów odblaskowych. Wprawdzie nie są one obowiązkowe w terenie zabudowanym, ale przy takiej pogodzie może to się okazać zbawienne dla życia i zdrowia pieszego.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...