8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Sport Podwójne mistrzostwa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podwójne mistrzostwa

Przez trzy dni w Śremie odbywały się zawody szermiercze rangi mistrzowskiej. W piątek były to Mistrzostwa Wielkopolski Szkół, a w sobotę i niedzielę Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli.

Po siedmiu miesiącach przerwy w organizacji zawodów szermierczych w Polsce w piątek w sali Śremskiego Sportu odbyły się XXVII Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego, a więc Mistrzostwa Wielkopolski Szkół we florecie i szpadzie. Zorganizowane przez Szkolny Związek sportowy i Urząd Miejski w Śremie zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych.

– Cieszy, że mimo trudnych czasów jak co roku frekwencja dopisała i o medale rywalizowało 126 zawodników – mówi Stanisław Płociennik.

Reprezentanci Warty Śrem z powodzeniem walczyli w szpadzie i tym samym godnie uczcili pamięć założyciela i trenera sekcji szermierczej śp. Tadeusza Mieloszyńskiego. Złoty medal w kategorii klas VI i młodsze zdobył Jan Mieloszyński. Ze srebrnych medali cieszyli się Filip Hoffman i Michał Strugała, a na trzecim stopniu podium stanęli Franciszek Mieloszyński, Aleksander Strugała i Michał Besacha. Ilość zdobytych medali przełożyła się na sukces drużynowy, bowiem w klasyfikacji generalnej szkół województwa wielkopolskiego pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Śremie.

– To były dla nas udane zawody – mówi Karolina Płociennik-Lis. – Gratuluję chłopcom osiągniętych wyników. Fizycznie byliśmy nieźle przygotowani, a teraz będziemy musieli więcej popracować nad techniką, którą musimy doszlifować ze względu na małą ilość startów – dodała trenerka.

Z kolei w sobotę i niedzielę na planszach Śremskiego Sportu rozgrywane były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli. Do Śremu przyjechali najlepsi zawodnicy z 24 klubów – łącznie 35 kobiet i 45 mężczyzn.

– Zawody przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Szermierczego – mówi Stanisław Płociennik. – Mimo, że mistrzostwa były dla uczestników pierwszym startem od marca, to pokazali dobre przygotowanie i walki były bardzo zacięte – dodał.

Tytuł mistrzyni Polski sprzed roku obroniła Małgorzata Kozaczuk z AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała 15:13 Angelikę Wątor z ZKS Sosnowiec. Z kolei złoto wśród mężczyzn wywalczył w Śremie Adrian Stanisławski z KKSz Konin, co było dużą niespodzianką. Drużynowymi mistrzyniami Polski zostały reprezentantki ZKS Sosnowiec, a wśród mężczyzn triumfowała reprezentacja MUKS Victor Warszawa.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli Polski Związek Szermierczy, Urząd Miejski w Śremie, Warta Śrem oraz spółka Śremski Sport.

- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...