10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Sport Podwójne mistrzostwa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podwójne mistrzostwa

Przez trzy dni w Śremie odbywały się zawody szermiercze rangi mistrzowskiej. W piątek były to Mistrzostwa Wielkopolski Szkół, a w sobotę i niedzielę Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli.

Po siedmiu miesiącach przerwy w organizacji zawodów szermierczych w Polsce w piątek w sali Śremskiego Sportu odbyły się XXVII Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego, a więc Mistrzostwa Wielkopolski Szkół we florecie i szpadzie. Zorganizowane przez Szkolny Związek sportowy i Urząd Miejski w Śremie zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych.

– Cieszy, że mimo trudnych czasów jak co roku frekwencja dopisała i o medale rywalizowało 126 zawodników – mówi Stanisław Płociennik.

Reprezentanci Warty Śrem z powodzeniem walczyli w szpadzie i tym samym godnie uczcili pamięć założyciela i trenera sekcji szermierczej śp. Tadeusza Mieloszyńskiego. Złoty medal w kategorii klas VI i młodsze zdobył Jan Mieloszyński. Ze srebrnych medali cieszyli się Filip Hoffman i Michał Strugała, a na trzecim stopniu podium stanęli Franciszek Mieloszyński, Aleksander Strugała i Michał Besacha. Ilość zdobytych medali przełożyła się na sukces drużynowy, bowiem w klasyfikacji generalnej szkół województwa wielkopolskiego pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Śremie.

– To były dla nas udane zawody – mówi Karolina Płociennik-Lis. – Gratuluję chłopcom osiągniętych wyników. Fizycznie byliśmy nieźle przygotowani, a teraz będziemy musieli więcej popracować nad techniką, którą musimy doszlifować ze względu na małą ilość startów – dodała trenerka.

Z kolei w sobotę i niedzielę na planszach Śremskiego Sportu rozgrywane były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli. Do Śremu przyjechali najlepsi zawodnicy z 24 klubów – łącznie 35 kobiet i 45 mężczyzn.

– Zawody przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Szermierczego – mówi Stanisław Płociennik. – Mimo, że mistrzostwa były dla uczestników pierwszym startem od marca, to pokazali dobre przygotowanie i walki były bardzo zacięte – dodał.

Tytuł mistrzyni Polski sprzed roku obroniła Małgorzata Kozaczuk z AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała 15:13 Angelikę Wątor z ZKS Sosnowiec. Z kolei złoto wśród mężczyzn wywalczył w Śremie Adrian Stanisławski z KKSz Konin, co było dużą niespodzianką. Drużynowymi mistrzyniami Polski zostały reprezentantki ZKS Sosnowiec, a wśród mężczyzn triumfowała reprezentacja MUKS Victor Warszawa.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli Polski Związek Szermierczy, Urząd Miejski w Śremie, Warta Śrem oraz spółka Śremski Sport.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...