20.1 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Sport Podwójne mistrzostwa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podwójne mistrzostwa

Przez trzy dni w Śremie odbywały się zawody szermiercze rangi mistrzowskiej. W piątek były to Mistrzostwa Wielkopolski Szkół, a w sobotę i niedzielę Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli.

Po siedmiu miesiącach przerwy w organizacji zawodów szermierczych w Polsce w piątek w sali Śremskiego Sportu odbyły się XXVII Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego, a więc Mistrzostwa Wielkopolski Szkół we florecie i szpadzie. Zorganizowane przez Szkolny Związek sportowy i Urząd Miejski w Śremie zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych.

– Cieszy, że mimo trudnych czasów jak co roku frekwencja dopisała i o medale rywalizowało 126 zawodników – mówi Stanisław Płociennik.

Reprezentanci Warty Śrem z powodzeniem walczyli w szpadzie i tym samym godnie uczcili pamięć założyciela i trenera sekcji szermierczej śp. Tadeusza Mieloszyńskiego. Złoty medal w kategorii klas VI i młodsze zdobył Jan Mieloszyński. Ze srebrnych medali cieszyli się Filip Hoffman i Michał Strugała, a na trzecim stopniu podium stanęli Franciszek Mieloszyński, Aleksander Strugała i Michał Besacha. Ilość zdobytych medali przełożyła się na sukces drużynowy, bowiem w klasyfikacji generalnej szkół województwa wielkopolskiego pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Uśmiechu w Śremie.

– To były dla nas udane zawody – mówi Karolina Płociennik-Lis. – Gratuluję chłopcom osiągniętych wyników. Fizycznie byliśmy nieźle przygotowani, a teraz będziemy musieli więcej popracować nad techniką, którą musimy doszlifować ze względu na małą ilość startów – dodała trenerka.

Z kolei w sobotę i niedzielę na planszach Śremskiego Sportu rozgrywane były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Szabli. Do Śremu przyjechali najlepsi zawodnicy z 24 klubów – łącznie 35 kobiet i 45 mężczyzn.

– Zawody przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Szermierczego – mówi Stanisław Płociennik. – Mimo, że mistrzostwa były dla uczestników pierwszym startem od marca, to pokazali dobre przygotowanie i walki były bardzo zacięte – dodał.

Tytuł mistrzyni Polski sprzed roku obroniła Małgorzata Kozaczuk z AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała 15:13 Angelikę Wątor z ZKS Sosnowiec. Z kolei złoto wśród mężczyzn wywalczył w Śremie Adrian Stanisławski z KKSz Konin, co było dużą niespodzianką. Drużynowymi mistrzyniami Polski zostały reprezentantki ZKS Sosnowiec, a wśród mężczyzn triumfowała reprezentacja MUKS Victor Warszawa.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli Polski Związek Szermierczy, Urząd Miejski w Śremie, Warta Śrem oraz spółka Śremski Sport.

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...