3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica To serce bije dla Kingi i Mai
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

To serce bije dla Kingi i Mai

W Brodnicy powstało wielkie metalowe serce. Nie bez powodu się tam ono znajduje. Cel, w jakim je postawiono jest jeden – bezinteresowna pomoc osobom trzecim. W pierwszej kolejności z tej pomocy skorzystają małe mieszkanki Brodnicy: Kinga i Maia. A jak można im pomóc? To bardzo proste.

Dzięki wysiłkom sołtys Brodnicy i całej rady sołeckiej, a także KGW „Aktywne Brodniczanki” i miejscowej OSP w Brodnicy oraz lokalnej firmy AR-MAR z Grzybna, przedsięwzięcie nabrało wielkiego rozmachu.

7 października w Brodnicy pojawił się pojemnik w kształcie wielkiego serca. Brodnickie serce na nakrętki – bo tak je nazwano, już się zapełnia i praktycznie nie ma dnia, w którym osoby chętne pomocy dorzucają tam swoją małą cegiełkę i pomagają innym w ten sposób.

W jaki sposób pomagają? Zwyczajnie, po ludzku – wrzucając plastikowe nakrętki, które stanowią surowiec wtórny do dalszej produkcji. Każdy z nas takie nakrętki posiada w domu, czy to znajdziemy je na butelkach PET, czy też pojemnikach po jogurtach. Finalnie trafiają one do pojemnika na odpady, wraz z innymi plastikowymi przedmiotami, ale odkręcając je i przekazując do Brodnicy, można bezinteresownie pomóc potrzebującym.

Pierwsza taka akcja na terenie Brodnicy skierowana jest do dziewczynek: Kingi i Mai. Jak akcja się przyjmie i wielkie czerwone serce będzie zapewniało się w błyskawicznym tempie, to z pomocy skorzystać będą mogły również inne osoby. – W ciągu roku planujemy wspomóc 1-2 osób – przekazuje Małgorzata Sajkiewcz, sołtys Brodnicy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...