-9 C
Śrem
niedziela, 17 stycznia, 2021
Strona główna Kultura "Śremska Nuta 2020" już za nami !
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Śremska Nuta 2020” już za nami !

W sobotę, 10 października odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej „Śremska Nuta”. Na scenie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury wystąpiło ponad czterdziestu uczestników

Do udziału w konkursie zgłosiło się około 100 solistów z całej Polski. Po wysłuchaniu nagrań demo komisja konkursowa do wielkiego finału zakwalifikowała 47 młodych i niezwykle zdolnych artystów. Zaprezentowali się oni w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat oraz 16-20 lat.

Ich zmagania oceniało jury z składzie: przewodniczący Bartosz Wrona – wokalista oraz wieloletni członek zespołu Just 5, Marzena Osiewicz, pedagog śpiewu i wykładowca Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, wokalistka, pianistka i kompozytorka oraz Anna Szmyt-Baranowska, dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury.

Zadaniem solistów było wykonanie piosenki polskiego autora tekstu i polskiego kompozytora, która miała swój początek w XXI wieku.

Jury nie miało łatwego zadania, bo poziom konkursu był bardzo wysoki, a umiejętności wokalne dzieci zadziwiające. Po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców.

W pierwszej kategorii zwyciężyła Ada Jarek (Kalisz). Na drugim miejscu znalazł się Natan Gryga (Brzeźnio). Natomiast na trzecim Michalina Michalak (Kłodawa). W kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Gąsiorowska (Poznań), drugie Anna Prałat (Nowa Wieś), zaś trzecie Bartosz Dyrda (Sulęcinek). W najstarszej kategorii wiekowej zwycięska statuetka powędrowała do Julii Mróz (Sady). Drugie miejsce na podium zajęła Kinga Żelichowska (Ślesin), natomiast trzecie Julia Gąska (Rokietnica).

Najważniejszą nagrodę Grand Prix festiwalu wyśpiewała Julia Rzepka z Cerekwicy, które piosenką „Wszystko” Anny Karwan ujęła za serca całe jury.

W konkursie przyznano także osiem wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie śremianki – Julia Stachowiak i Olga Menzel. Podczas Festiwalu przyznano także dwie nagrody specjalne. Jedna z nich powędrowała do najmłodszego uczestnika, ośmioletniej Zosi Kupczak z Wągrowca. Z kolei druga dla wykonawcy z powiatu śremskiego za najciekawszą interpretację piosenki. Nagrodę tę otrzymała Jagoda Stępa.

Festiwal odbył się pod patronatem burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego oraz starosty śremskiego Zenona Jahnsa.

Źródłofot. ŚOK

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...