-12.7 C
Śrem
niedziela, 17 stycznia, 2021
Strona główna Sport Śremianin mistrzem Polski
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremianin mistrzem Polski

Adrian Stempniak został Mistrzem Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim. 31-letni śremianin nie miał sobie równych w kategorii wiekowej M30-35.

LOTTO Duathlon Energy – pod tą nazwą w minioną niedzielę już po raz czwarty w Rumi odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Zarówno młodzież, amatorzy jak i elita (zawodowcy) startowali na dystansie sprinterskim. Dla przypomnienia duathlon to wytrzymałościowy wielobój polegający na tym, że zawodnicy zaczynają od biegu, następie jadą rowerem i kończą wyścig biegiem. Wszyscy uczestnicy startujący w sprincie mieli za zadanie przebiec 5 km, przejechać 20km i pobiec 2,5km do mety.

W związku z ograniczeniami panującymi w strefie żółtej, aby zminimalizować ryzyko zakażenia zmianie uległa formuła startu – mówi Adrian Stempniak. – Zawodnicy startowali w czteroosobowych grupach co 4 sekundy i na mecie nie liczyła się kolejność wbiegnięcia, a czas netto. Dlatego do końca trzeba było dać z siebie maksa – dodaje.

Adrian Stempniak wystartował w gronie blisko 200 amatorów z czego wyścig ukończyło 180, a o tytuły Mistrza Polski walczono w grupach wiekowych co 5 lat.

To krótkie i szybkie zawody wymagające dobrego startu od samego początku, a także dobrej taktyki i mocnej głowy. Pierwszy bieg na 5 km dał mi ósmy czas, więc byłem w ścisłej czołówce. Na rowerze udało mi się wykręcić średnią 40km/h i zszedłem z niego jako trzeci zawodnik. Ostatnie 2,5 km biegu cisnąłem mocno i się opłaciło – dodaje.

Ostatecznie z bardzo dobrym czasem – 0:56:41 – 31-letni śremianin ukończył duathlon jako trzeci w gronie 180 zawodników. Dało to pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii M30-35. Dodajmy, że nie jest to pierwsze podium Adriana Stempniaka na imprezie tej rangi. Na swoim koncie ma już bowiem wicemistrzostwo Polski policji w triathlonie, a także triumf kolarski podczas Tour de Pologne Amatorów, gdzie został mistrzem i wicemistrzem Polski wśród policjantów.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...