12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Z płonącego budynku wynieśli mężczyznę i psa. Uratowali jednego i drugiego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Z płonącego budynku wynieśli mężczyznę i psa. Uratowali jednego i drugiego

Dramatyczna akcja ratunkowa w Kórniku. Strażacy z płonącego budynku wynieśli nieprzytomnego mężczyznę, bez oddechu. Kilka chwil później z tego samego mieszkania strażacy wynieśli czworonoga. Dzięki ich wysiłku, udało się uratować jednego i drugiego.

Do pożaru doszło wieczorem ze środy na czwartek. Służby o zagrożeniu zostały powiadomione przed godziną 23. Ogień znajdował się w budynku wielorodzinnym na ostatniej, drugiej kondygnacji. Drzwi wejściowe do mieszkania była zamknięte.

Pierwsi na miejscu interweniowali ochotnicy z OSP Kórnik. Strażacy siłowo dostali się do wnętrza lokalu i rozpoczęli akcję gaśniczą. Kolejna rota ratowników w tym czasie udała się na przeszukanie palącego się mieszkania. W międzyczasie na miejsce dojechały kolejne strażackie zastępy z Poznania oraz Środy Wielkopolskiej.

Ratownicy w jednym z pomieszczeń natrafili na nieprzytomnego mężczyznę. Wyniesiono go na zewnątrz płonącego budynku i przystąpiono do czynności ratowniczych. Mężczyzna nie oddychał. Po przywróceniu samodzielnego oddechu trafił on do szpitala.

Podczas dalszej akcji poszukiwawczej w mieszkaniu natrafiono także na psa. Zwierzę, podobnie jak wcześniej jego właściciel nie wykazywało żadnych funkcji życiowych. Wysiłek strażaków przyniósł jednak zamierzone skutki. Resuscytacja i telnoterapia okazały się na tyle skuteczne, że zwierzę wróciło do życia.

Cała akcja na miejscu trwała do późnych godzin nocnych. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...