0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Kultura Klub Relax ma swoją TV
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Klub Relax ma swoją TV

Wszyscy wiemy, że w Klubie Relax przez cały rok zawsze dzieje się bardzo wiele. Klub tętni życiem. Odwiedza go wiele osób w każdym wieku. Jednak pandemia sprawiła, że działalność tej świetnie prosperującej instytucji została zawieszona. To spowodowało, że narodziła się zupełnie nowa telewizja internetowa pod nazwą „Klubowa TV”.

Klubową TV” tworzą Elżbieta Kowalak, Wojciech Majchrzak i Bogdan Tomaszewski. W momencie gdy klub ze względu na koronawirusa został zamknięty jego pracownicy rozpoczęli pracę zdalną.

– Koniecznie chcieliśmy utrzymać kontakt z ludźmi. Tym bardziej, że do tej pory od rana do wieczora odbywały się tutaj przeróżne zajęcia. Przychodziły tu całe rzesze ludzi. Od marca myśleliśmy, jak się kontaktować z ludźmi. Teraz daje nam to wielką radość i jest uzupełnienie naszej działalności – mówi jeden z jej pomysłodawców, Wojciech Majchrzak.

Aby zaangażować mieszkańców Śremu do wspólnej zabawy, na facebooku Klubu Relax najpierw pojawiały się różne konkursy. Pierwszy konkurs zorganizowany był przy okazji świąt wielkanocnych. Polegał on na przesłaniu zdjęć świątecznych ozdób. – Na początku bawiliśmy się w te zdjęcia. Potem stwierdziliśmy, że chcemy trochę ożywić ten obraz i zaczęliśmy wrzucać filmy. Gdy zaczęło pojawiać się więcej elementów filmowych, to postanowiliśmy jakoś to nazwać. Wtedy pomysł padł na „Klubową TV” – opowiada Majchrzak.

Mamy w Śremie Telewizję Relax. Jest też Senior TV. Po co kolejna telewizja? Klubowa TV nie jest żadną konkurencją dla pozostałych, bo jest zupełnie inna. Wypełnia ona niezagospodarowaną przestrzeń w przekazywaniu informacji i ciekawostek z życia Śremu. – Chcieliśmy telewizji pokazującej działalność kulturalną, sportową, przedstawiającej nasze sprawy. Bliskie są nam też sprawy spółdzielni mieszkaniowej, a zarząd jest otwarty i bardzo chętnie bierze udział w naszych pomysłach. Przez Klubową TV chcemy pokazać nieodkryte rzeczy w naszej okolicy, które wydają się nam na co dzień normalne. Jak na przykład ta pompa na Jezioranach – mówi Wojciech Majchrzak.

Klubowa TV” regularnie ogłasza różne konkursy. Ostatnio był konkurs dotyczący roku powstania pawilonu, w którym swoją siedzibę ma Klub Relax. – W ten sposób przemycamy też trochę historii. Na bazie tego konkursu zaczynamy powoli spisywać historię tego budynku. Ludzie mówią nam, co się tutaj znajdowało wcześniej – relacjonuje Elżbieta Kowalak.

Śremianie bardzo chętnie oglądają nową telewizję internetową i biorą udział w konkursach. – Gdy zrobiliśmy wywiad z Tomkiem Walewskim, który grał z zespołem Andre i ogłosiliśmy przy tej okazji konkurs, to mieliśmy ponad 40 tysięcy wyświetleń. To niesamowita siła – cieszy się pan Wojtek.

Przed „Klubową TV” roztaczają się wspaniałe plany, a jej twórcy mają świetne pomysły na przyszłość. Jak mówią, ludzie sami podsyłają ciekawe propozycje. Zgłaszają się też firmy i instytucje, które chciałyby podjąć współpracę. W kolejce czeka już wiele przedsięwzięć. – Chcemy zrobić cykl programów pod hasłem „Moje pasje”. Jest przecież w Śremie wiele ciekawych osób, które zajmują się różnymi rzeczami. Mamy w planach także program o starych samochodach oraz cykl o nazwie „Czary Mary”. Staramy się też promować lokalne talenty. Chcemy także przemycać informacje z lokalnej historii – opowiadają z wielkim zaangażowaniem twórcy „Klubowej TV”.

Jeśli chcielibyście pokazać swoje nietypowe pasje, to warto skontaktować się z Klubem Relax. Być może uda Wam się zaistnieć w pierwszej śremskiej internetowej telewizji.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...