7.5 C
Śrem
sobota, 27 lutego, 2021
Strona główna Aktualności Kórnik Były trener piłkarek skazany za molestowanie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Były trener piłkarek skazany za molestowanie

Łukasz J., były trener i działacz Kotwicy Kórnik, został nieprawomocnie skazany przez średzki sąd na karę bezwzględnego więzienia. To pokłosie sex afery, w której trener wykorzystywał podległe mu piłkarki.

O sprawie Łukasza J. pisaliśmy już niejednokrotnie na naszych łamach. Tym razem jednak afera, która wybuchła po nagłośnieniu sprawy w studenckim radiu, zakończyła się wyrokiem skazującym w sądzie niższej instancji.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału, który ocenił Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej, 40-letni dziś Łukasz J., w latach 2009-2011 miał wielokrotnie wykorzystywać seksualnie dwie młode piłkarki Kotwicy Kórnik. Zdaniem śledczych z jedną z nich trener stworzył nawet związek. Dziewczyna nie miała wówczas ukończone 15 lat.

Mechanizm działania J. został obnażony przed sądem.

Trener wprowadzał luźną atmosferę, kazał zawodniczkom mówić do siebie po imieniu. Pojawiały się z jego strony śmiałe propozycje, poklepywanie po tyłkach. Na spotkaniach z nimi częstował je alkoholem, zadawał intymne pytania. Pod wpływem siły perswazji, alkoholu, zaczęło między nim, a piłkarkami dochodzić do pierwszych czynności seksualnych: pocałunki, dotykanie ciała przez ubranie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy był wystarczająco bogaty dla sądu, żeby ten w miniony czwartek 1 października wydał wyrok skazujący. Sąd w Środzie Wielkopolskiej skazał trenera na trzy lata bezwzględnego więzienia. Zakazał mu też kontaktowania się przez kolejne trzy lata z pokrzywdzonymi dziewczynami.

Mimo że prokuratura o to nie wnioskowała, sędzia Szmyt postanowił także na 10 lat zakazać Łukaszowi J. prowadzenia jakichkolwiek zajęć sportowych, młodzieżowych i wychowawczych z osobami nieletnimi.

Wyrok, jaki zapadł przed sądem nie jest prawomocny. Stronom przysługuje od niego odwołanie. Na odczytaniu wyroku zabrakło oskarżonego, były natomiast jego ofiary.

 

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...