0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Sport Byli głodni walk
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Byli głodni walk

Reprezentanci UKS Taekwondo Dolsk świetnie spisali się podczas zawodów Master CUP w Oleśnicy skąd wrócili z dorobkiem 12 medali. Aż 10 z nich było w kolorze złota.

W imprezie, która odbyła się w minioną sobotę udział wzięło ponad stu zawodników w tym 14-osobowa ekipa z Dolsk. Dla podopiecznych Grzegorza Furmanowskiego i Jakuba Furmanowskiego były to pierwsze zawody w czasach pandemii.

– Widać było, że po wakacyjnej przerwie w treningach, jak również w wyjazdach na zawody wszyscy byli głodni walk – mówi Jakub Furmanowski.  – Cieszymy się z udanego występu, bo tylko dwójce naszych zawodników nie udało się stanąć na podium i zdobyć medalu. Cel został osiągnięty i wróciliśmy zadowoleni – dodał trener, a jednocześnie zawodnik i jeden ze złotych medalistów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także Wiktoria Zaremba, Dariusz Antkowiak, Krzysztof Grygiel, Kinga Grygiel, Bartosz Durczak, Martyna Roszak, Antoni Roszak i Kacper Furmanowski. Srebro na matach w Oleśnicy zdobył Mateusz Kuliński, a brąz Emil Wojciechowski.

Dorobek 14-osobowej reprezentacji to najlepszy dowód na świetne przygotowanie zawodników. Kolejnym celem UKS Taekwodno Dolsk będzie udany występ w Pucharze Polski, który pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...