-9 C
Śrem
niedziela, 17 stycznia, 2021
Strona główna Sport Byli głodni walk
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Byli głodni walk

Reprezentanci UKS Taekwondo Dolsk świetnie spisali się podczas zawodów Master CUP w Oleśnicy skąd wrócili z dorobkiem 12 medali. Aż 10 z nich było w kolorze złota.

W imprezie, która odbyła się w minioną sobotę udział wzięło ponad stu zawodników w tym 14-osobowa ekipa z Dolsk. Dla podopiecznych Grzegorza Furmanowskiego i Jakuba Furmanowskiego były to pierwsze zawody w czasach pandemii.

– Widać było, że po wakacyjnej przerwie w treningach, jak również w wyjazdach na zawody wszyscy byli głodni walk – mówi Jakub Furmanowski.  – Cieszymy się z udanego występu, bo tylko dwójce naszych zawodników nie udało się stanąć na podium i zdobyć medalu. Cel został osiągnięty i wróciliśmy zadowoleni – dodał trener, a jednocześnie zawodnik i jeden ze złotych medalistów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także Wiktoria Zaremba, Dariusz Antkowiak, Krzysztof Grygiel, Kinga Grygiel, Bartosz Durczak, Martyna Roszak, Antoni Roszak i Kacper Furmanowski. Srebro na matach w Oleśnicy zdobył Mateusz Kuliński, a brąz Emil Wojciechowski.

Dorobek 14-osobowej reprezentacji to najlepszy dowód na świetne przygotowanie zawodników. Kolejnym celem UKS Taekwodno Dolsk będzie udany występ w Pucharze Polski, który pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...