-0.2 C
Śrem
czwartek, 28 stycznia, 2021
Strona główna Sport Nawrot za Sołtysiaka
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nawrot za Sołtysiaka

Tomasz Nawrot wraca na ławkę trenerską Kotwicy Kórnik. Zastąpił Piotra Sołtysiaka, który został zwolniony z dniem 30 września ze względu na niezadawalające wyniki zespołu.

Co ciekawe przed niespełna dwoma laty Piotr Sołtysiak zastąpił Tomasza Nawrota, który został zwolniony w październiku 2018 roku. Bilans trenera Sołtysiaka w Kotwicy to 24 zwycięstwa, 10 remisów i 18 porażek w 52 spotkaniach.

– Niestety, założenia jakie mieliśmy przed sezonem nie były realizowane i mocno oddalamy się od czołowej ósemki – mówi Andrzej Giczela. – Wyniki zespołu są dużo poniżej oczekiwań stąd musieliśmy tak zareagować. Było kilka nazwiska na potencjalnego zastępcę, ale stwierdziliśmy, że Tomasz Nawrot będzie najlepszym wyborem, bo zna zespół, a tej drużynie jest potrzebny bodziec – dodał prezes Kotwicy.

W sobotnim, wyjazdowym meczu z Polonią Leszno kórnicki zespół prowadził dotychczasowy asystent trenera Sołtysiaka – Mateusz Skrzypczak. Kotwica przegrała to spotkanie 0:1 tracąc bramkę, kiedy zespół grał w przewadze, bo czerwoną kartką ukarany został jeden z piłkarzy Polonii.

– Grzechem było nie przywieźć z Leszna punktów, a my ten grzech popełniliśmy. Gramy słabo i „nowa miotła” jest potrzebna – powiedział prezes Giczela.

Trener Nawrot oficjalnie zespół objął 5 października, a zespół poprowadzi już w najbliższą sobotę, kiedy Kotwica podejmować będzie Krobiankę Krobia.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...