18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremMiały być usunięte, a ciągle stoją i zagrażają bezpieczeństwu

Miały być usunięte, a ciągle stoją i zagrażają bezpieczeństwu

WZDW nie wywiązało się z deklaracji usunięcia niebezpiecznych drzew w rejonie drogi wojewódzkiej 432 w Nochowie.

Groźne zarówno dla pieszych jaki i uczestników ruchu drogowego drzewa rosnące w pasie drogowym drogi wojewódzkiej 432 w Nochowie nadal stoją, chociaż od dobrych kilku dni powinno ich już nie być.

Wracamy do tematu, który poruszaliśmy na łamach „Tygodnia” jeszcze w wakacje. Suche, spróchniałe i niebezpieczne drzewa w Nochowie nie zostały usunięte, chociaż Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zapewniał, że do 30 września drzewa zostaną ścięte i nie będą już zagrażać zarówno pieszym, jak i kierowcom samochodów.

Posiadamy zgodę na wycinkę dziewiętnastu drzew w Nochowie przy drodze wojewódzkiej nr 432, w tym dwóch znajdujących w obrębie skrzyżowania ulic Śremskiej z Lipową. Zgodnie z zwartą umową, drzewa zostaną usunięte do 30 września, po wcześniejszym przedstawieniu analizy ornitologicznej przez wykonawcę – informował nas w sierpniu Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

Wrzesień już minął, a w kwestii niebezpiecznych drzew nie zrobiono nic, co poprawiłoby bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi oraz chodnika.

Do tematu będziemy jeszcze wracać, kiedy poznamy stanowisko WZDW i powód opóźnienia zaplanowanych prac wycinkowych.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...