27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMilion złotych dla śremskich DPS-ów
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Milion złotych dla śremskich DPS-ów

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Śremie podjęto uchwałę o zmianach w budżecie powiatu na 2020r. Jednym z powodów był grant, jaki powiat dostał na wsparcie naszych dwóch DPS w związku z zapobieganiem COVID 19 w ramach projektu Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce. DPS w Psarskim dostał na ten cel 627 tys zł, a DPS w Śremie 401 tys zł.

Środki pochodzą w głównej mierze z funduszy europejskich (EFS), dokłada się do nich budżet państwa, a są przeznaczone na działania związane z zapobieganiem czy też łagodzeniem skutków epidemii COVID-19.

Przewidywane we wspomnianym projekcie działania mają charakter doraźnej pomocy dla DPS-ów w warunkach rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19 i zapobiegania jej negatywnym skutkom.

Środki pójdą na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników, organizowanie miejsc pobytu dla osób nowo kierowanych do DPS-ów, jak i mieszkańców opuszczających szpitale, zakup testów wraz z obsługą na ich wykonanie na obecność wirusa Sars-Cov-2, zakup środków ochrony indywidualnej pracowników i zakup wyposażenia usprawniającego zapobieganie skutkom COVID 19 – poinformowała radnych skarbnik powiatu Joanna Szczepaniak

Rada Powiatu podjęła również uchwałę o przekazaniu dotacji celowej gminie Śrem z przeznaczeniem na zagospodarowanie obiektu stanicy wodnej WOPR przy Jeziorze Grzymisławskim w kwocie 10 tys. zł.

A to ciekawe