10.8 C
Śrem
niedziela, 25 października, 2020
Strona główna Kultura Za nami pierwszy The September Concert
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Za nami pierwszy The September Concert

W niedzielę, 27 września w Muzeum Śremskim odbyła się pierwsza edycja „The September Concert”. Na to wydarzenie składały się: wernisaż prac malarskich, prezentacja komiksu oraz koncert Michała Zatora.

W niedzielę, punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się wernisaż wystawy prac malarskich Małgorzaty Andrzejewskiej. Artystka zaprezentowała cykl obrazów, które tworzy na kliszach rentgenowskich. Stanowią one odniesienie do mapy wybranych obszarów ciała i mapy struktury ziemi.

Za nami pierwszy The September Concert

– Istotą mojego zamysłu jest przenikanie się różnych form, różnych aspektów natury. Kości człowieka to materia człowiecza najtrwalsza, która może trwać w naturze setki, a nawet tysiące lat. Klisze rentgenowskie to zapis – obraz ludzkiego ciała, który przyrównuję do formacji górskich, a te przywodzą na myśl przestrzeń pierwotną. Bloki skalne, liczące setki tysięcy i miliony lat, przeniesione na światłoczułą kliszę nadają nowy wymiar strukturom najtrwalszym – opisuje swoje dzieła Małgorzata Andrzejewska.

Kolejnym artystą, który zaprezentował się publiczności był Artur Ruducha – grafik, ilustrator, rysownik satyryczny i komiksowy. Jest autorem komiksu  „Historia Śremu na wesoło”. Wcześniej stworzył m.in. „Legendy śremskie na wesoło”.

Za nami pierwszy The September Concert

Zwieńczeniem „The September Concert” był występ Michała Zatora, który jest najprawdopodobniej jedynym harfistą w Polsce i jednym z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu.

Za nami pierwszy The September Concert

Przypomnijmy, że projekt „The September Concert” powstał w Nowym Jorku w 2001 roku, a jego główną misją jest propagowanie pokoju na całym świecie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...