-9 C
Śrem
niedziela, 17 stycznia, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Sulejewo Folwark zniknie z mapy gminy?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sulejewo Folwark zniknie z mapy gminy?

W gminie Brodnica szykowane są konsultacje, od wyniku których zależeć będzie czy na mapie gminy oraz Polski będzie Sulejewo czy może Sulejewo Folwark. Mieszkańcy Sulejewa będą decydować o losach nazwy już w przyszłym miesiącu.

Radni rady gminy Brodnica na ostatniej sesji, która odbyła się w poniedziałek 21 września jednogłośnie przyjęli punkt pn. „Uchwała w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami dotyczącej zmiany urzędowej nazwy miejscowości w Gminie Brodnica”. Jak się dowiadujemy w gminie, zmiana nazewnictwa ma na celu jedynie uporządkowania urzędowych spraw.

W gminie Brodnica występuje niezgodność nazewnictwa miejscowości Sulejewo Folwark, które w obowiązującym aktualnie wykazie urzędowym miejscowości figuruje, jako Sulejewo, natomiast w dokumentach urzędowych gminy występowało i występuje, jako Sulejewo Folwark.

Dlatego gmina będzie pytała mieszkańców, którą nazwę preferują, a następnie po podjęciu stosownej w tej sprawie uchwale rady gminy, informacja zostanie przekazana do MSWiA z wnioskiem o zmianę miejscowości.

Mieszkańcy, a obecnie jest ich tam ponad 30, z czego nie wszyscy pełnoletni, będą decydować o nazewnictwie miejscowości najprawdopodobniej w dniach 26-30 października tego roku.

Dla samych mieszkańców nie zmieni się w zasadzie nic. Nie będzie konieczna zmiana dokumentów, to nastąpi automatycznie wraz z wygaśnięciem i obowiązkiem wyrobienia nowych.

Czas pokaże, co mieszkańcy zdecydują: czy wybiorą Sulejewo czy może Sulejewo Folwark.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...