10.8 C
Śrem
niedziela, 25 października, 2020
Strona główna Aktualności Niemal rok kierowcy czekają na zmiany
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Niemal rok kierowcy czekają na zmiany

W listopadzie minie równo rok jak do użytku oddana została wyremontowana nawierzchnia al. Solidarności. Tyle samo czekają kierowcy na zmiany, które miały zostać naniesione.

Remont al. Solidarności nie można nazwać robotą wykonaną idealnie. Bo chociaż władze gminy starają się zrobić coś z tym, aby ruch w mieście przebiegał płynnie i w miarę bez korków, to WZDW, zarządca al. Solidarności, zrobił po swojemu. To z kolei odbiło się na płynności ruchu w mieście.

Fachowcy, którzy dla Wielkopolskiego Zarządu Dróg opracowali plan remontu drogi, stwierdzili, że w takim małym Śremie najwyraźniej nie ma potrzeby zachowania dwóch pasów zjazdowych z ul. Sikorskiego w al. Solidarności i jeden z tych pasów został częściowo wyłączony z ruchu znakiem poziomym P-21. Tym samym kierowcy jadący od strony ronda przy jednostce wojskowej i chcący skręcić w lewo w al. Solidarności muszą ustąpić pierwszeństwa tym kierowcom, którzy jadą od strony miejscowości Psarskie i skręcają w swoje prawo w al. Solidarności.

Przed remontem drogi były dwa pasy zjazdowe z ul. Sikorskiego. Po remoncie tego nie ma.

W listopadzie ubiegłego roku Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, obiecywał, że sprawa jest „prostowana” i z al. Solidarności zostanie usunięte niepotrzebne oznakowanie. Miesiące mijają, a problem nadal pozostał, chociaż zdaje się, że kierowcy ignorują oznakowanie i narażają się na mandat karny.

Spytaliśmy w ratuszu, jak sprawy w tym temacie się mają. W odpowiedzi nadesłanej przez UM w Śremie czytamy:

„Burmistrz Śremu ponowił wniosek do dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu o korektę organizacji ruchu wprowadzonej przy remoncie drogi wojewódzkiej 310 na skrzyżowaniu al. Solidarności oraz ul. Sikorskiego w Śremie.”

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...