9.8 C
Śrem
środa, 21 października, 2020
Strona główna Aktualności Na sygnale Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu na trasie Śrem - Zaniemyśl
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu na trasie Śrem – Zaniemyśl

26 września około godziny 16 na trasie wojewódzkiej ze Śremu do Zaniemyśla doszło do zdarzenia drogowego. Jedno z aut wypadło z drogi. Kiedy na pomoc poszkodowanej zatrzymał się inny samochód, w jego tył wjechało kolejne auto.

Nie jedno, ale jak się okazało dwa zdarzenia drogowe – następujące zaraz po sobie – obsługiwali policjanci ze Śremu oraz strażacy z JRG Śrem, OSP Niesłabin i OSP Pysząca. Szczęśliwie w wyniku tych nieprzewidzianych sytuacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Krótko przed godziną 16 służby zostały powiadomione o zderzeniu dwóch pojazdów i dachowaniu trzeciego na trasie DW432 Śrem – Zaniemyśl. Zgłoszenie się potwierdziło, tyle tylko, że jak ustaliła policja, były to dwa odrębne zdarzenia, następujące jednak po sobie.

W pierwszym kobieta kierująca hyundaiem z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas i uderzyła bokiem auta w drzewo. W drugim w tył dacii, którą również podróżowała kierująca chcąca udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie z hyundaia, wjechał VW sharan.

Kobieta z dacii zatrzymywała się, aby sprawdzić co się stało kierującej hyundaiem, jeszcze nie zdążyła wyjść z auta, kiedy w jej tył wjechał sharan. Być może kierowca zagapił się, patrząc na będącego poza drogą hyundaia i nie nie zauważył, że auto przed nim się zatrzymuje.

Finał sprawy jest taki, że policja oba zdarzenia uznała jako kolizje i na ich sprawców nałożyła mandaty karne.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...