15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Kilka dni temu w Zbrudzewie rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej. Mieszkańcy tej okolicy są zadowoleni. Nieco bardziej sceptycznie na inwestycję patrzą mieszkańcy tzw. Nowego Zbrudzewa.

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W końcu drogowcy wzięli się za łopaty. Trwają pierwsze prace w Zbrudzewie.

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Przypomnijmy, że za część naziemną, czyli budowę ścieżek rowerowych w kierunku Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina odpowiada konsorcjum firm Spiner-Komplex-Bruk-Inwest-Bruk. Koszt tej części inwestycji to 5 350 500 zł.

Natomiast budowę kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi oraz budowę wanny żelbetowej pod mostem zabezpieczającej przed wodą dziesięcioletnią zrealizuje firma B4 Sp. z o.o. za kwotę 7 134 765,53 zł.

Koszt całej inwestycji to ponad 12 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 6 698 779,03 zł.

Tymczasem mieszkańcy nowej części Zbrudzewa zastanawiają się czy w planach władz gminy jest budowa ścieżki rowerowej i bezpiecznego przejścia przez obwodnicę na starą część Zbrudzewa?

Niestety, ale wciąż nie zapewniono nam bezpiecznego połączenia ze starą częścią wsi – trafnie zauważają mieszkańcy nowych domów pod lasem

Z kolei mieszkańcy innych, sąsiadujących ze Śremem wsi również marzą o bezpiecznym połączeniu rowerowym. – Brakuje ścieżki do Pyszącej, Błociszewa czy Zaniemyśla – podpowiada pan Tomasz, którego spotykamy w okolicach Gaju.

Zgadzacie się z naszym czytelnikiem? Macie inne pomysły na ścieżki rowerowe? Czekamy na wasze komentarze.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...