19.1 C
Śrem
piątek, 18 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Kilka dni temu w Zbrudzewie rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej. Mieszkańcy tej okolicy są zadowoleni. Nieco bardziej sceptycznie na inwestycję patrzą mieszkańcy tzw. Nowego Zbrudzewa.

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W końcu drogowcy wzięli się za łopaty. Trwają pierwsze prace w Zbrudzewie.

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Przypomnijmy, że za część naziemną, czyli budowę ścieżek rowerowych w kierunku Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina odpowiada konsorcjum firm Spiner-Komplex-Bruk-Inwest-Bruk. Koszt tej części inwestycji to 5 350 500 zł.

Natomiast budowę kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi oraz budowę wanny żelbetowej pod mostem zabezpieczającej przed wodą dziesięcioletnią zrealizuje firma B4 Sp. z o.o. za kwotę 7 134 765,53 zł.

Koszt całej inwestycji to ponad 12 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 6 698 779,03 zł.

Tymczasem mieszkańcy nowej części Zbrudzewa zastanawiają się czy w planach władz gminy jest budowa ścieżki rowerowej i bezpiecznego przejścia przez obwodnicę na starą część Zbrudzewa?

Niestety, ale wciąż nie zapewniono nam bezpiecznego połączenia ze starą częścią wsi – trafnie zauważają mieszkańcy nowych domów pod lasem

Z kolei mieszkańcy innych, sąsiadujących ze Śremem wsi również marzą o bezpiecznym połączeniu rowerowym. – Brakuje ścieżki do Pyszącej, Błociszewa czy Zaniemyśla – podpowiada pan Tomasz, którego spotykamy w okolicach Gaju.

Zgadzacie się z naszym czytelnikiem? Macie inne pomysły na ścieżki rowerowe? Czekamy na wasze komentarze.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że...

Fakty i mity na temat e-mobilności

Produkcja elektrolitu generuje wiele odpadów i zużywa dużo energii? Mit! Jeśli chcesz wypić słodką herbatę, dodajesz do niej cukier i mieszasz. Tak właśnie działa proces...

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. - SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna....