2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Leszek Miller zawitał do Śremu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Leszek Miller zawitał do Śremu

W piątek, 25 września w Śremie odbyło się spotkanie sympatyków Lewicy. Co prawda organizatorzy planowali piknik pn. „Spotkanie dla Przyszłości”, jednak pogoda nie dopisała. Na spotkaniu z europosłem w Klubie Żeglarskim "Odlewnik" pojawiło się około 30 osób. O czym rozmawiali?

Organizatorami spotkania byli poseł Tadeusz Tomaszewski oraz Kacper Parol, młody aktywista Nowej Lewicy. Formuła spotkania została tak przygotowana, by zachęcić do udziału głównie młode osoby. Niestety młodych śremian było jak na lekarstwo.

Leszek Miller zawitał do Śremu

Tymczasem Leszek Miller podjął kilka ważnych tematów. Swoje wystąpienie rozpoczął od zapewnienia, że polityka nie jest zarezerwowana tylko dla osób w Sejmie. – Politykę tworzymy wszyscy. Ona odbywa się między nami. To ważne, by się spotykać. Warto rozmawiać na trudne tematy, aby kreować rozwiązania oraz wizję naszej wspólnej przyszłości – zapewniał europoseł.

Leszek Miller zawitał do Śremu

Wiele czasu Leszek Miller poświęcił sprawie przyszłości Polski w Europie. – Uważam, że młode osoby mają szczęście, bowiem urodziły się w Polsce, czyli w Europie lub jak to woli, urodziły się w Europie, czyli w Polsce. Nasz kontynent jest wyjątkowy. To tutaj urodzili się najwięksi pisarze i artyści. To tutaj powstały wielkie wynalazki. Ale to także tutaj ludzie przelewali krew za wolność. To w Europie zapoczątkowane zostały dwie wojny światowe. Dlatego państwa, które do niedawna walczyły w krwawej wojnie, postanowiły stworzyć porozumienie, by wspólnie stworzyć Nową Europę. Dziś Europa chce być kontynentem dostatku i to się spełnia – zapewniał Leszek Miller i pytał co dalej?

Premier uczulał na sytuację polityczną w Polsce. Wiele uwagi poświęcił również sytuacji klimatycznej w Polsce i Europie, a także ochronie środowiska i odejściu od dominacji węgla. – Zależy nam, by stworzyć lepsze warunki życia dla każdego Polaka – zapewniał Leszek Miller. Spotkanie trwało około dwie godziny.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...