24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKoronawirus w śremskiej podstawówce!
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W jednej ze śremskich szkół podstawowych wystąpił potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Wszczęte zostały procedury. Dyrekcja czeka na dalsze decyzje ze strony sanepidu.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów klasy, do której uczęszczała dziewczynka.

Decyzją sanepidu i zgodnie z procedurami wszyscy uczniowie klasy objęci zostali obowiązkową kwarantanną podobnie rodzice tych dzieci.

Mówimy o 27 uczniach z klasy, do której chodzi dziewczynka, u której potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. W tej chwili czekamy na dalsze wytyczne z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie – mówi Małgorzata Pawelczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Śremie

Dyrekcja zapewnia, że ryzyko zakażenia u personelu szkoły jest minimalne. Placówka wdrożyła zalecany przez służby sanitarne oraz Ministerstwo Zdrowia plan minimalizowania ryzyka, stosowano środki odkażające, zachowywany był dystans społeczny.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe