24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaMateriał partnera5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Zbadajmy dziś temat: rolety zewnętrzne - na czym polega ich fenomen?

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet.

Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali na domach właśnie bardzo praktyczne okiennice. Dziś, szczególnie do nowoczesnego budownictwa, wybieramy rolety.

1. Ochrona wnętrza przed słońcem i hałasem

Żadne rolety wewnętrzne, ani zasłony nie zaciemnią pomieszczenia tak skutecznie, jak rolety montowane na zewnętrznej ścianie budynku. Dzięki nim, do pomieszczenia nie dostają się promienie słoneczne. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy muszą mieć ciemność w sypialni, bo inaczej nie potrafią się wyspać. Kolejnym plusem jest tu ograniczone nagrzewanie się wnętrza. Roleta odsunięta jest nieco od szyby, dlatego nawet jeśli sama się nagrzeje, nie przekaże tego ciepła dalej. Pochłaniając promienie słoneczne pozwoli zachować w domu pożądany podczas upałów chłód.

Poza słońcem, roleta zewnętrzna ogranicza również dostawanie się do pomieszczeń hałasu. Dzięki niej możesz obniżyć poziom hałasu o kilka lub nawet kilkanaście decybeli.

2. Ochrona Twojej prywatności

Dobra roleta zewnętrzna sprawi, że nikt nieproszony, nie będzie miał wglądu w Twoje życie prywatne. Jeżeli cenisz sobie intymność, a dom traktujesz jako azyl, do którego wpuszczasz tylko wybranych, zasłoń okna tego typu roletami. Nie musisz się bać jak w przypadku tradycyjnych rolet wewnętrznych, czy zasłonek, że po zmroku, gdy zapalisz w domu światło, na zewnątrz będzie widać cienie przemieszczających się domowników. Roleta zewnętrzna daje gwarancję intymności.

3. Niższe rachunki za ogrzewanie

Okna i drzwi w domu są punktami, które wykazują największe straty ciepła. Roleta zewnętrzna wykonana z aluminium posiada warstwę pianki poliuretanowej i to właśnie ta budowa zapobiega wydostawaniu się ciepłego powietrza z domu. Jednocześnie chłód panujący na zewnątrz ma utrudniony dostęp do chronionych pomieszczeń. Montując dobrze dopasowane do okna rolety możesz znacząco zmniejszyć swoje opłaty za ogrzewanie.

4. Roleta zewnętrzna – Modny element dekoracyjny

Rolety zewnętrzne to coraz popularniejszy trend, szczególnie w nowoczesnym budownictwie. O ile w domach utrzymanych w stylizacjach vintage, rustykalnych, czy prowansalskich, lepiej w charakterze ozdoby sprawdzą się drewniane okiennice, o tyle domy o klasycznym wystroju i prostej elewacji, z wdzięcznością przyjmą rolety. Dzięki nim Twój dom zyska odrobinę elegancji. Możesz osiągnąć ciekawy efekt decydując się na roletę w kolorze kontrastującym z elewacją.

Wybieraj spośród rolet zewnętrznych natynkowych, chowanych w kasecie, a podtynkowych, które są znacznie dyskretniejsze w ciągu dnia. Sprawdź co ma do zaoferowania wiodący producent rolet zewnętrznych, firma Karnix: https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html.

5. Utrudnione włamanie i uszkodzenie szyby

Na rynku dostępne są specjalne rolety zewnętrzne antywłamaniowe i one oczywiście najskuteczniej ochronią Twoje mienie przed dobrze przygotowanym złodziejem. Warto jednak zauważyć, że nawet aluminiowe rolety mogą stanowić poważną przeszkodę w dostaniu się do domu nieproszonego gościa. Roleta zewnętrzna świetnie ochroni także Twoje okno przed oznakami wandalizmu, np. rzuconym kamieniem.

Warto poświęcić chwilę na wybór rolet zewnętrznych, a następnie ich montaż. Szybko przekonasz się, że była to doskonała inwestycja poświęconego czasu i pieniędzy.

A to ciekawe