28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Integracja w Szreniawie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Integracja w Szreniawie

Stowarzyszenie „Nasz Błociszewo” zorganizowało w miniony weekend integrację mieszkańców Błociszewa połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Punktualnie o godzinie 11 zainteresowane osoby wyruszyły do Szreniawy, gdzie już na mieszkańców Błociszewa czekali państwo Włodarscy, którzy oprowadzili przyjezdnych po muzeum.

Zdawać by się mogło, że muzeum rolnictwa to tylko maszyny rolnicze na przestrzeni dziesięcioleci wykorzystywane do pomocy przy pracy na roli. Jednak w muzeum nie tylko sprzęt rolniczy można zobaczyć, ale również samoloty oraz śmigłowce i samochody.

Z kolei dla najmłodszych przewidziano atrakcje związane ze zwierzyńcem. Dorośli natomiast mogli skosztować piwa z lokalnego rzemieślniczego browaru.

Dzień mieszkańcom Błociszewa w Szreniawie upłynął pod dyktando dobrej zabawy przy akompaniamencie Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej  „Poligrodzianie”.

Dzień zakończono w piknikowej atmosferze – ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek w Błociszewie. Czas wszystkim umilił przygrywając na gitarze lokalny organista Mikołaj Stępczak.

Zorganizowanie wyjazdu oraz ogniska muzycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Lider Zielonej Wielkopolski.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...