17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Policyjny pościg za pijanym kierowcą
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Śremska policja prowadziła nocny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. „Pirat drogowy” został ujęty dopiero po tym, jak zatrzymał się autem na kontenerze na śmieci.

Śremska policja w nocy 15 września została poinformowana o dziwnie zachowującym się kierującym, który jeździł całą szerokością drogi. Mundurowi, którzy podejmowali interwencję potwierdzili ten fakt.

W Nochowie policja zauważyła pojazd marki peugeot, który jeździł od pobocza do osi jezdni. Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę. Ten jednak zdecydował, że tak łatwo skóry nie sprzeda i zaczął uciekać. Policja ruszyła za nim w pościg. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę. Ten jednak uciekał w kierunku Śremu.

Dał się zatrzymać dopiero wówczas, kiedy samochód przez niego prowadzony rozbił się na kontenerze na śmieci przy ul. Komorowskiego.

Szybko okazało się, dlaczego kierujący autem uciekał – był kompletnie pijany.

Kompletnie nieodpowiedzialny 43-letni śremianin został zatrzymany na ulicy Komorowskiego i okazało się, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. W jego aucie można było zobaczyć wiele butelek po alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a peugeot został odholowany na parking strzeżony – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie

43-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Kierowca odpowie m.in. za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę przed policją.

Mężczyźnie za prowadzenie po alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat włącznie. Z kolei za ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do aż 15 lat.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...