16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Pożar balotów w Nochowie. W akcji kilka strażackich zastępów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pożar balotów w Nochowie. W akcji kilka strażackich zastępów

Około 50 balotów płonie na jednym z pól w Nochowie. Strażacy z JRG Śrem oraz OSP Chrząstowo i OSP Pysząca pracują na miejscu.

Przed godziną 17 śremska straż pożarna otrzymała informację o pożarze balotów na jednym z pól w Nochowie. Po dojeździe okazało się, że płoną wszystkie baloty, jakie składowane były na polu – było ich około 50.

Strażacy szybko przystąpili do gaszenia płonącej hałdy od strony pola z kukurydzą, które znajdowało się raptem kilka metrów od objętego ogniem stosu balotów. Tak szybko podjęte działania obronne pozwoliły uniknąć pożaru na olbrzymią skalę. Trudno wyobrazić sobie, co by się stało, gdyby przesuszone pole kukurydzy zajęło się ogniem.

Kiedy sytuacja była już opanowana do akcji włączyli się również okoliczni rolnicy, którzy traktorami wsparli akcję gaśniczą i za ich pomocą wyciągali baloty z ognia, a następnie strażacy zlewali je wodą.

Na miejsce zadysponowano JRG Śrem w sile dwóch zastępów i po jednym zastępie z OSP Pysząca oraz OSP Chrząstowo. Do gaszenia strażacy pobierają wodę z oddalonych o około kilometr hydrantów.

Działania na miejscu w Nochowie potrwają jeszcze przez kilka godzin.

Według wstępnej przyczyny pożar powstał na skutek zaprószenia ognia przez osobę postronną.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...