4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnalePożar balotów w Nochowie. W akcji kilka strażackich zastępów

Pożar balotów w Nochowie. W akcji kilka strażackich zastępów

Około 50 balotów płonie na jednym z pól w Nochowie. Strażacy z JRG Śrem oraz OSP Chrząstowo i OSP Pysząca pracują na miejscu.

Przed godziną 17 śremska straż pożarna otrzymała informację o pożarze balotów na jednym z pól w Nochowie. Po dojeździe okazało się, że płoną wszystkie baloty, jakie składowane były na polu – było ich około 50.

Strażacy szybko przystąpili do gaszenia płonącej hałdy od strony pola z kukurydzą, które znajdowało się raptem kilka metrów od objętego ogniem stosu balotów. Tak szybko podjęte działania obronne pozwoliły uniknąć pożaru na olbrzymią skalę. Trudno wyobrazić sobie, co by się stało, gdyby przesuszone pole kukurydzy zajęło się ogniem.

Kiedy sytuacja była już opanowana do akcji włączyli się również okoliczni rolnicy, którzy traktorami wsparli akcję gaśniczą i za ich pomocą wyciągali baloty z ognia, a następnie strażacy zlewali je wodą.

Na miejsce zadysponowano JRG Śrem w sile dwóch zastępów i po jednym zastępie z OSP Pysząca oraz OSP Chrząstowo. Do gaszenia strażacy pobierają wodę z oddalonych o około kilometr hydrantów.

Działania na miejscu w Nochowie potrwają jeszcze przez kilka godzin.

Według wstępnej przyczyny pożar powstał na skutek zaprószenia ognia przez osobę postronną.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...