16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Podczas prac ziemnych robotnicy uszkodzili przyłącze gazowe
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podczas prac ziemnych robotnicy uszkodzili przyłącze gazowe

Zapowiadało się na niebezpieczną sytuację, a ostatecznie nic poważnego się nie stało. Służby szybko poradziły sobie z zaistniałym problemem przerwanej instalacji gazowej.

Kilka strażackich zastępów, pogotowie gazowe i energetyczne, a także straż miejska i policja zostały zadysponowane dziś do zdarzenia na ul. Sikorskiego w miejscowości Psarskie.

Służby zostały powiadomione o uszkodzeniu instalacji gazowej biegnącej pod ziemią. Na miejscu okazało się, że robotnicy, którzy uszkodzili przyłącze poradzili sobie z problemem, a mierniki wielogazowe nie pokazywały żadnego zagrożenia.

W związku z czym zastępy OSP powróciły do macierzystych remiz, a strażacy z JRG Śrem wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i czekali na przyjazd pogotowia gazowego.

Fachowcy z PGNiG zajęli się uszkodzeniami i wymienili przerwany fragment instalacji, tak aby gaz mógł bez przeszkód płynąć do sąsiadujących z awariom gospodarstw.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Znów czas na zmiany. Przeprowadzka redakcji

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że znaleźliśmy nową siedzibę redakcji. Wówczas wprowadziliśmy się do budynku przy ul. Kilińskiego 26A. Niestety nie zabawiliśmy...

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...