24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportBrąz Tymka i życiówki
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Brąz Tymka i życiówki

Tymoteusz Szłapka – reprezentant MKS MOS Śrem, a na co dzień uczeń SP Nochowo zdobył brąz podczas finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Finały XXVI już edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych odbyły się w dniach 5-6 września w Łodzi pod patronatem Mariana Woronina. Prawo startu mieli najlepsi z najlepszych, a więc zwycięzcy zawodów wojewódzkich. Uczniowie śremskich szkół eliminacje przeszli w Puszczykowie. Do finałów ogólnopolskich zakwalifikowało się czworo reprezentantów powiatu śremskiego, którzy do Łodzi pojechali pod opieką Agnieszki Golak – trenerki MKS MOS Śrem.

Największy sukces odniósł Tymoteusz Szłapka. Uczeń SP Nochowo zdobył bowiem brązowy medal na 1000 metrów bijąc jednocześnie swój życiowy rekord – 3:13,45. Rekordy ustanowili także jego koledzy i koleżanki. Poziom był jednak tak wysoki, że nie wystarczyło to, aby stanąć na podium. Najbliższa medalu była Aleksandra Jankowska (SP Nochowo), która w biegu na 60 metrów z czasem 8,48 zajęła czwarte miejsce. Siódmy wynik na 600 metrów z czasem 1:56,67 zajęła uczennica SP 6 Śrem – Gabriela Jaskulska. Ósme miejsce zajęła z kolei Faustyna Szłapka (SP Nochowo), która startowała na 600 metrów w najliczniej obsadzonej kategorii rocznika 2007. W trzeciej serii okazała się ona najlepsza, ale mimo bardzo dobrego czasu i rekordu życiowego – 1:44,39 wystarczyło to tylko na 8 miejsce.

– Sam fakt startu w finale ogólnopolskim to już duży sukces każdego z uczestników – mówi Agnieszka Golak. – Cieszy nas brąz Tymka i życiówki pozostałych zawodników – podsumowała trenerka.

A to ciekawe