4.1 C
Śrem
sobota, 28 listopada, 2020
Strona główna Aktualności Brodnica Przystanek jak z marzeń. Niesamowity mural powstał w Brodnicy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Przystanek jak z marzeń. Niesamowity mural powstał w Brodnicy

Przez dwa dni mieszkańcy gminy Brodnica skrzyknęli się, żeby upiększyć przystanek autobusowy. Tam w ramach oddolnych działań powstał „Brodnicki Eko Mural”. Projekt realizowany jest w ramach konkursu mikrodotacji "Nie szukaj daleko, działaj EKO" Centrum PISOP.

Wkrótce każdy będzie chciał mieć taki przystanek, jaki powstał w Brodnicy. Tam w ramach oddolnych działań powstał „Brodnicki Eko Mural”.

„Brodnicki Eko Mural” to oddolna inicjatywa realizowana przez mieszkańców gminy, w tym sołtys Małgorzatę Sajkiewicz, która polega na upiększeniu wizerunku miejscowości. W tym roku nowe, kolorowe szaty nabiera przystanek autobusowy znajdujący się przy głównej drodze.

Projekt muralu nawiązuje do lokalnego folkloru i społeczności. Nie mogło wiec zabraknąć takich nierozerwalnie kojarzonych z Brodnicą symboli, jak korbole czy żurawie. Za projekt odpowiadają wspaniali młodzi ludzie: Patrycja oraz Maciej, którzy opracowali koncepcję.

Jednak największe brawa i podziękowania należą się wszystkim tym mieszkańcom Brodnicy, którzy dołożyli swoją cegiełkę, namalowali jedną kreskę czy wsparli inicjatywę w inny możliwy sposób.

Wszyscy zainteresowani wspólnym tworzeniem piękniejszej Brodnicy mile widziani byli przy przystanku.

Projekt pn. „Brodnicki Eko Mural” realizowany jest w ramach konkursu mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj EKO” Centrum PISOP. Współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...