17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Brodnica Przystanek jak z marzeń. Niesamowity mural powstał w Brodnicy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Przystanek jak z marzeń. Niesamowity mural powstał w Brodnicy

Przez dwa dni mieszkańcy gminy Brodnica skrzyknęli się, żeby upiększyć przystanek autobusowy. Tam w ramach oddolnych działań powstał „Brodnicki Eko Mural”. Projekt realizowany jest w ramach konkursu mikrodotacji "Nie szukaj daleko, działaj EKO" Centrum PISOP.

Wkrótce każdy będzie chciał mieć taki przystanek, jaki powstał w Brodnicy. Tam w ramach oddolnych działań powstał „Brodnicki Eko Mural”.

„Brodnicki Eko Mural” to oddolna inicjatywa realizowana przez mieszkańców gminy, w tym sołtys Małgorzatę Sajkiewicz, która polega na upiększeniu wizerunku miejscowości. W tym roku nowe, kolorowe szaty nabiera przystanek autobusowy znajdujący się przy głównej drodze.

Projekt muralu nawiązuje do lokalnego folkloru i społeczności. Nie mogło wiec zabraknąć takich nierozerwalnie kojarzonych z Brodnicą symboli, jak korbole czy żurawie. Za projekt odpowiadają wspaniali młodzi ludzie: Patrycja oraz Maciej, którzy opracowali koncepcję.

Jednak największe brawa i podziękowania należą się wszystkim tym mieszkańcom Brodnicy, którzy dołożyli swoją cegiełkę, namalowali jedną kreskę czy wsparli inicjatywę w inny możliwy sposób.

Wszyscy zainteresowani wspólnym tworzeniem piękniejszej Brodnicy mile widziani byli przy przystanku.

Projekt pn. „Brodnicki Eko Mural” realizowany jest w ramach konkursu mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj EKO” Centrum PISOP. Współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...