16.3 C
Śrem
poniedziałek, 28 września, 2020
Strona główna Aktualności Na sygnale Wypadek na trasie z Książa Wielkopolskiego. Jedna osoba ranna
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wypadek na trasie z Książa Wielkopolskiego. Jedna osoba ranna

Dzisiejszy poranek na drogach w sąsiedztwie powiatu śremskiego nie należy do najlepszych. Doszło dziś doszło do dwóch zdarzeń drogowych, z których jeden okazał się być wypadkiem, w którym była osoba ranna.

Przed godziną 10 do śremskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech aut na trasie wojewódzkiej 436 z Książa Wlkp. do Chociczy. Tam okazało się, że wypadek faktycznie miał miejsce, ale już na terenie powiatu średzkiego. Zadysponowano więc jednostki z tego powiatu.

Pierwszej pomocy osobom poszkodowanym udzielali strażacy z OSP Książ Wielkopolski. Później zjechały się kolejne zastępy z obu powiatów oraz średzka policja.

W wyniku zderzenia samochodów jedna osoba, 29-latek z gminy Książ Wielkopolski z obrażeniami kończyny dolnej został zabrany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło podczas wyprzedzania przez mazdę, którą kierował 29-latek kilku pojazdów. Kierującemu mazdą drogę miało zajechać inne auto, które następnie oddaliło się z miejsca zdarzenia.

29-latek wcisnął hamulec i chciał wrócić na swój pas ruchu. Wtedy miało dojść do zderzenia.

Okoliczności wypadku wyjaśniają średzcy policjanci.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Najczęściej czytane

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...

Ruszyły prace wokół ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa

Kładka pieszo-rowerowa nad kanałem ulgi i ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od kilku lat. W...

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne

Termoizolacja i designerski wygląd, to tylko dwie z podstawowych zalet posiadania rolet. Można powiedzieć, że rolety zewnętrzne, to współczesna, ulepszona wersja okiennic. Niegdyś ludzie montowali...