13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Nadmierna prędkość nie popłaca
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nadmierna prędkość nie popłaca

Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu śremskiego, który wpadł podczas kontroli drogowej na terenie sąsiedniego powiatu.

9 września kościańscy policjanci z drogówki do kontroli drogowej zatrzymali seata, którym kierował mieszkaniec powiatu śremskiego. Powód kontroli: przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dodajmy, że znaczne przekroczenie tej prędkości.

Policjanci prowadzący służbę w Bonikowie, na terenie miejscowości, zmierzyli prędkość seata prowadzonego przez mieszkańca naszego powiatu – była ona za duża aż o 61 km/h.

Mężczyzna został przez policję ukarany mandatem karnym wynoszącym 500 zł, jego konto zasiliły także punkty karne, a prawo jazdy utracił na najbliższe 3 miesiące.

Policja ostrzega i apeluje – nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech jest złym doradcą. Mundurowi zachęcają do tego, aby wyjechać wcześniej, ale spokojnie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami dotrzeć bezpiecznie do celu podróży.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...