15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Miał pomagać ludziom, a jest oskarżony. Lekarz SOR-u z zarzutami
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Miał pomagać ludziom, a jest oskarżony. Lekarz SOR-u z zarzutami

Prokuratura Rejonowa w Śremie zakończyła postępowanie przeciwko lekarzowi śremskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Medykowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat włącznie.

24 czerwca po toczącym się od października 2018 roku postępowaniu wreszcie śledczy ze śremskiej prokuratury złożyli akt oskarżenia do sądu.

– Prokuratura Rejonowa w Śremie skierowała w dniu 24 czerwca 2020 roku do SR w Śremie akt oskarżenia przeciwko Patrykowi Ż, zarzucając mu popełnienie dwóch czynów, jednego z art. 160 par 1 i 2 k.k., drugiego z art. 271 par 1 k.k – przekazuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Dopytaliśmy konkretnie o jakie zdarzenie może chodzić, bo do Redakcji jak i władz szpitala docierały skargi i zażalenia pacjentów, którzy trafili na doktora Ż.

– Oskarżonemu zarzucono narażenie w dniu 6 października 2018 roku w Śremie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pacjenta szpitala w Śremie poprzez przeprowadzenie jego niestarannego badania lekarskiego – art. 160 par 1 i 2 k.k. – wymienia prokurator Wawrzyniak. – Drugi zarzut dotyczy poświadczenia w dniu 6/7 października 2018 roku w Śremie nieprawdy w dokumentacji medycznej – art. 271 par 1 k.k – dopowiada.

Oba te podnoszone przeciwko lekarzowi SOR-u zarzuty zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Z informacji, jakie przekazała prokuratura wynika, że doktor Patryk Ż. na etapie postępowania przygotowawczego był przesłuchiwany w charakterze podejrzanego, lecz nie przyznał się do stawianych mu zarzutów oraz skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...