12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Sprzeciwiają się pomysłowi budowy ścieżki rowerowej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sprzeciwiają się pomysłowi budowy ścieżki rowerowej

Za pośrednictwem radnego opozycyjnego Piotra Mulkowskiego, mieszkańcu ulic Gierymskiego oraz Kantora, przyległej do planowanej inwestycji, wyrażają swój sprzeciw wobec planowanej przez władze gminy Śrem budowie ścieżki pieszo-rowerowej Śrem – Psarskie.

Gmina zachęca do wspierania projektu budowy ścieżki rowerowej

Od lipca władze gminy Śrem zachęcają mieszkańców do oddawania głosów poparcia na projekt pod nazwą „Rozbudowa systemu tras rowerowych w ramach rozwoju transportu niskoemisyjnego w Gminie Śrem. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Śrem – Psarskie”. Im większe poparcie dla planowanej inwestycji, tym większa szansa, że znajdzie się ona w planie dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjny na lata 2014 – 2020.

Pomysł wybudowania liczącej ponad 2 km ścieżki rowerowej ma wielu zwolenników, głównie cyklistów, którzy narzekają na brak takiej infrastruktury w mieście i okolicy.

Nie wszystkim jednak ten pomysł przypadł do gustu. Sprzeciw zgłaszają mieszkańcy ulic Gierymskiego oraz Kantora.

Mieszkańcy sprzeciwiają się pomysłowi wybudowania w tym miejscu ścieżki rowerowej

W interpelacji radnego, możemy przeczytać: „Uważamy, że miasto powinno utrzymać ten teren w czystości – w miarę systematycznie kosić trawę oraz prowadzić roboty ziemne, które utrzymywałyby ścieżkę gruntową po tej stronie zalewu. (…) Budowa oświetlonej brukowanej ścieżki między naszymi działkami, a zalewem jest niepotrzebna. W naszym mieście mamy coraz mniej terenów zielonych dlatego nie widzimy potrzeby by pomniejszać je jeszcze bardziej”.

Mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się inwestycji mają pomysł, na co można przeznaczyć środki finansowe, które miałyby zostać przekazane na rzecz budowy ścieżki rowerowej.

„(…) o wiele potrzebniejszą inwestycją byłyby chodniki (…)”. Ścieżki rowerowej nie przekreślają, jednak jako lokalizację wskazują bezpośrednie połączenie nią Śremu i Psarskiego w ciągu ul. Sikorskiego.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...