4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPrzebudowa boiska przy SP nr 4. Rodzice mają uwagi do remontu

Przebudowa boiska przy SP nr 4. Rodzice mają uwagi do remontu

Czy ten remont nie mógł być przeprowadzony w czasie wakacji? – pyta zdenerwowany pan Krzysztof, rodzic ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie. Nasz czytelnik oburza się na aktualnie prowadzone prace budowlane na szkolnym boisku. Co jest nie tak?

– Mój syn codziennie wraca ze szkoły z bolącą głową. Na boisku szkolnym trwają prace budowlane. Jest hałas. Trudno uczyć się w takich warunkach. Dzieci również nie mogą swobodnie korzystać z boiska. Moim zdaniem, na takie prace odpowiedni czas był podczas wakacji. Wystarczyło wcześniej ogłosić przetarg – zauważa pan Krzysztof. (Informacja o przetargu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej w dniu 29.06.2020 – przyp. red.)

Przypomnijmy, że na terenie boiska przy SP nr 4 w Śremie trwają prace związane z budową placu rekreacyjnego. Jest to jeden ze zwycięskich projektów wyłonionych podczas zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt ten zakłada stworzenie bezpiecznej użytecznej bazy rekreacyjno-edukacyjno-wypoczynkowej dla dzieci szkolnych oraz dla społeczności osiedla. Plac będzie służył do zabaw rekreacyjnych, gier i praktycznej nauki oraz doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze. Koszt tej inwestycji to 235 107,69 zł.

Fajny pomysł. Tylko dlaczego jest realizowany dopiero we wrześniu? – kwituje sprawę nasz czytelnik

Z tym samym pytaniem zwróciliśmy się do śremskiego ratusza oraz dyrekcji szkoły. – Z uwagi na sytuację COVID umowa z wykonawcą została podpisana w sierpniu. Według zapewnień wykonawcy prace zostaną ukończone jeszcze w tym miesiącu – informuje Adrian Wartecki, naczelnik pionu komunikacji społecznej i informatyzacji śremskiego ratusza.

Również dyrekcja szkoły niefortunny termin tłumaczy pandemią. – Nie mieliśmy wpływu na termin realizacji i terminu wykonywania prac. Czas pandemii wprowadził wiele opóźnień w działaniu firm budowlanych, co skutkowało opóźnieniem remontów wcześniej zaplanowanych. Mamy nadzieję, że prace szybko się zakończą i będziemy się cieszyć nowym wyremontowanym i bezpiecznym boiskiem – zapewnia Arleta Krysztofiak, dyrektor SP 4 w Śremie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...