24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPrzebudowa boiska przy SP nr 4. Rodzice mają uwagi do remontu
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Przebudowa boiska przy SP nr 4. Rodzice mają uwagi do remontu

Czy ten remont nie mógł być przeprowadzony w czasie wakacji? – pyta zdenerwowany pan Krzysztof, rodzic ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie. Nasz czytelnik oburza się na aktualnie prowadzone prace budowlane na szkolnym boisku. Co jest nie tak?

– Mój syn codziennie wraca ze szkoły z bolącą głową. Na boisku szkolnym trwają prace budowlane. Jest hałas. Trudno uczyć się w takich warunkach. Dzieci również nie mogą swobodnie korzystać z boiska. Moim zdaniem, na takie prace odpowiedni czas był podczas wakacji. Wystarczyło wcześniej ogłosić przetarg – zauważa pan Krzysztof. (Informacja o przetargu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej w dniu 29.06.2020 – przyp. red.)

Przypomnijmy, że na terenie boiska przy SP nr 4 w Śremie trwają prace związane z budową placu rekreacyjnego. Jest to jeden ze zwycięskich projektów wyłonionych podczas zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt ten zakłada stworzenie bezpiecznej użytecznej bazy rekreacyjno-edukacyjno-wypoczynkowej dla dzieci szkolnych oraz dla społeczności osiedla. Plac będzie służył do zabaw rekreacyjnych, gier i praktycznej nauki oraz doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze. Koszt tej inwestycji to 235 107,69 zł.

Fajny pomysł. Tylko dlaczego jest realizowany dopiero we wrześniu? – kwituje sprawę nasz czytelnik

Z tym samym pytaniem zwróciliśmy się do śremskiego ratusza oraz dyrekcji szkoły. – Z uwagi na sytuację COVID umowa z wykonawcą została podpisana w sierpniu. Według zapewnień wykonawcy prace zostaną ukończone jeszcze w tym miesiącu – informuje Adrian Wartecki, naczelnik pionu komunikacji społecznej i informatyzacji śremskiego ratusza.

Również dyrekcja szkoły niefortunny termin tłumaczy pandemią. – Nie mieliśmy wpływu na termin realizacji i terminu wykonywania prac. Czas pandemii wprowadził wiele opóźnień w działaniu firm budowlanych, co skutkowało opóźnieniem remontów wcześniej zaplanowanych. Mamy nadzieję, że prace szybko się zakończą i będziemy się cieszyć nowym wyremontowanym i bezpiecznym boiskiem – zapewnia Arleta Krysztofiak, dyrektor SP 4 w Śremie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe