10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Chcesz zmienić piec? W Książu Wlkp. są na to pieniądze

Chcesz zmienić piec? W Książu Wlkp. są na to pieniądze

Dobre wieści płyną z ksiąskiego ratusza. Urzędnicy zdecydowali o podniesieniu dotacji na wymianę starego pieca na nowy. Jak to wygląda w praktyce?

– Miło nam poinformować, że pula środków na  wymianę systemu ogrzewania węglowego na nowe ekologiczne źródło ciepłazostała zwiększona. W odpowiedzi na liczne pytania mieszkańców oraz spore zainteresowanie wymianą starego, nieekologicznego źródła ciepła na nowe, na wniosek burmistrza Książa Wlkp., rada miejska podjęła uchwałę zwiększającą środki przeznaczone na ten cel. O dodatkowe 20 tys. zł zwiększyła się kwota przeznaczona na „ekologiczne” dotacje – informuje ksiąski ratusz.

O dotację mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne i prawne, a także wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. – Warunkiem udzielenia wsparcia jest wymiana starego systemu ogrzewania na nowe proekologiczne źródło ciepła tj. kocioł gazowy c.o., kocioł olejowy c.o., kocioł gazowo-olejowy c.o., kocioł elektryczny c.o., kocioł c.o. na biomasę . W grę wchodzą zatem fabrycznie nowe materiały i urządzenia, zamontowane po raz pierwszy i spełniające wymagane normy techniczne i użytkowe – podpowiadają urzędnicy.

Co ważne, osoba, która otrzymała dotację musi równocześnie zlikwidować wszystkie dotychczasowe piece czy kotły węglowe.

Z informacji przekazanej przez ksiąski ratusz wynika, że wysokość otrzymanej dotacji wynieść może do 50 proc. ceny zakupu i montażu nowego proekologicznego pieca, przy czym nie może przekroczyć kwoty 2,5 tys. zł w budynkach i 1,5 tys. zł w lokalach.

Wniosek o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu nowych proekologicznych urządzeń grzewczych dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej ksiąskiego ratusza.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...