28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Chcesz zmienić piec? W Książu Wlkp. są na to pieniądze
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Chcesz zmienić piec? W Książu Wlkp. są na to pieniądze

Dobre wieści płyną z ksiąskiego ratusza. Urzędnicy zdecydowali o podniesieniu dotacji na wymianę starego pieca na nowy. Jak to wygląda w praktyce?

– Miło nam poinformować, że pula środków na  wymianę systemu ogrzewania węglowego na nowe ekologiczne źródło ciepłazostała zwiększona. W odpowiedzi na liczne pytania mieszkańców oraz spore zainteresowanie wymianą starego, nieekologicznego źródła ciepła na nowe, na wniosek burmistrza Książa Wlkp., rada miejska podjęła uchwałę zwiększającą środki przeznaczone na ten cel. O dodatkowe 20 tys. zł zwiększyła się kwota przeznaczona na „ekologiczne” dotacje – informuje ksiąski ratusz.

O dotację mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne i prawne, a także wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy. – Warunkiem udzielenia wsparcia jest wymiana starego systemu ogrzewania na nowe proekologiczne źródło ciepła tj. kocioł gazowy c.o., kocioł olejowy c.o., kocioł gazowo-olejowy c.o., kocioł elektryczny c.o., kocioł c.o. na biomasę . W grę wchodzą zatem fabrycznie nowe materiały i urządzenia, zamontowane po raz pierwszy i spełniające wymagane normy techniczne i użytkowe – podpowiadają urzędnicy.

Co ważne, osoba, która otrzymała dotację musi równocześnie zlikwidować wszystkie dotychczasowe piece czy kotły węglowe.

Z informacji przekazanej przez ksiąski ratusz wynika, że wysokość otrzymanej dotacji wynieść może do 50 proc. ceny zakupu i montażu nowego proekologicznego pieca, przy czym nie może przekroczyć kwoty 2,5 tys. zł w budynkach i 1,5 tys. zł w lokalach.

Wniosek o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu nowych proekologicznych urządzeń grzewczych dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej ksiąskiego ratusza.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...